Jednoduchý spôsob, ako schudnúť

by redakcia kankan
0 comment

„Ako jesť všetko a zároveň chudnúť?“ – pýtate sa. Nadbytočná váha sa objavuje v dôsledku skutočnosti, že človek neustále prekračuje normu kalórií, ktorá je nevyhnutná pre normálne fungovanie jeho tela. Výsledkom je, že telo jednoducho nedokáže zvládnuť objem potravy a živiny si ukladá „do zásoby“ vo forme tuku.

Preto prvou vecou, ​​ktorú by ste mali urobiť pri rozhodovaní o chudnutí, je zistiť, akú mieru kalórií vaše telo potrebuje každý deň. Odborníci odporúčajú kalkulačky, ktoré vám umožnia vypočítať toto číslo v závislosti od pohlavia, veku, výšky, fyzickej aktivity a možno aj ďalších parametrov, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej stravy pre vás.

Mnoho ľudí však chce jesť všetko a zároveň schudnúť bez akýchkoľvek diét. Odpoveď je jednoduchá: jednoducho neprekračujte denný príjem kalórií . Pomôžu vám špeciálne tabuľky na chudnutie alebo aplikácie v mobilnom telefóne – je tam napísaný nielen obsah kalórií v produktoch, ale aj hotové jedlá pre všetky druhy diét.

NOVÁ EFEKTÍVNA STRAVA PRE RÝCHLE CHUDNUTIE

V poslednej dobe sa objavila efektívna nová strava pre rýchle chudnutie. Prišli s tým Američania, ale prijali ju ľudia na celom svete.

Ako správne začať chudnúť: nemôžete jesť nič každý deň po dobu 14 hodín. Zdá sa to jednoduché len na prvý pohľad, pretože chudnúci si často dovolí pohár mlieka pred spaním alebo jablko. Odborníci na výživu varujú, že je to absolútne neprípustné. Je potrebné prísne dodržiavať zvolený interval jedenia.

Podľa recenzií bude lepšie, ak do druhej polovice tohto potravinového cyklu bude zahrnutá iba zelenina a bielkovinové jedlá. Ráno môžete pridať sacharidy, ale nie vo veľkom množstve. Prekročiť denný príjem kalórií sa tiež neoplatí.

AKO SCHUDNÚŤ 10 KG ZA TÝŽDEŇ

Schudnúť 10 kilogramov za týždeň je reálne, mali by ste však pochopiť, že je to pre organizmus obrovský stres. Ale sú chvíle, keď nie je iná možnosť. Podstatou stravy je, že môžete skonzumovať maximálne 1200 kcal. Zároveň sú povolené produkty s minimálnym obsahom kalórií:

 • Nízkotučný diétny tvaroh
 • Nízkokalorická zelenina
 • Kurací rezeň
 • Vaječné bielky
 • Nesladené ovocie

Počas diéty sú úplne vylúčené sacharidové jedlá a škrobová zelenina. Posledné jedlo by malo byť pred 18. hodinou.

TABLETKY NA CHUDNUTIE

Najúčinnejšie sú tabletky na chudnutie spaľujúce tuky. S ich pomocou môžete schudnúť doma za 2 týždne. Hlavnou vecou je dôsledne dodržiavať odporúčania.

Dôležité! Výber piluliek by nemal byť založený len na tom, aký účinok sľubujú, ale tiež na venovaní pozornosti vlastnostiam vášho vlastného tela. Najlepšie je zvoliť si účinné tabletky na chudnutie s odborníkom na stravu.

NAJJEDNODUCHŠIA rada

Musíte dodržiavať len niekoľko pravidiel a schudnete až 6 kilogramov mesačne. Všetko, čo musíte urobiť pre chudnutie doma:

 • Snažte sa jesť pred 18. hodinou. Po uplynutí tejto doby sa prijaté kalórie začnú ukladať na páse a bokoch vo forme tuku.
 • Mali by byť štyri porcie. Navyše veľkosť nesmie byť väčšia ako 200-250 gramov.
 • Jedzte iba vtedy, keď je cítite hlad. Ľudia si niekedy zamieňajú hlad s obyčajným smädom.
 • Odmietajte smažiť jedlo. Varenie a dusenie pomôže zachovať viac vitamínov, čo znamená viac úžitku pre organizmus.
 • Pite najmenej 1,5 – 2 litre vody denne. Voda normalizuje metabolizmus a tlmí pocit hladu, čo pomáha pri akejkoľvek diéte.

Najúčinnejšie a najľahšie diéty na chudnutie sú tie, ktoré vylučujú jedlá stimulujúce chuť k jedlu. Patria sem vysoko solené, korenené jedlá, sóda, alkohol.

ČO MUSÍTE JESŤ, ABY STE SCHUDLI BEZ DIÉTY

Základom stravy tých, ktorí chcú schudnúť, je zelenina v akejkoľvek podobe (okrem vyprážanej). Najvhodnejšia je nasledujúca zelenina:

 • Uhorky a paradajky
 • Brokolica a kapusta
 • Mrkva a repa
 • Špenát

Ráno kaša, najviac však 100 gramov. Jedzte bielkoviny: môžu to byť chudé ryby a mäso, omeleta. Ovocie dodáva telu potrebnú energiu (okrem banánov a hrozna).

 

You may also like