Je možné posilňovať pomocou jedinej pomôcky za pár eur?

by redakcia kankan
0 comment

Zabudnite na drahé posilňovacie stroje. Zabudnite na drahé permanentky do fitness centra. Zabudnite na úmorné cvičenie s činkami. Vyskúšajte trénovať pomocou jedinej pomôcky za pár eur. Neveríte, že takáto pomôcka existuje? My vás uisťujeme, že existuje a každý tréning s ňou bude zábavný i náročný.

Pre náročných len rozcvička, ale začiatočníci sa zapotia

Profesionálni športovci a bodybuilderi využívajú pokročilejšie stroje a dvíhajú vo fitku veľké váhy. Avšak začiatočníci, ženy a ľudia, ktorí túžia len formovať postavu nemusia ihneď kupovať činky, nemusia dumať, na čo im poslúži lavička na cvičenie a nemusia ani hľadať priestor v malom byte. Pre túto skupinu ľudí existuje jedna pomôcka, ktorá je lacná, skladná a zároveň zaručí, že každý tréning bude zábavný. Už vás nebudeme napínať, ale vy budete napínať o stošesť. Dnes si predstavíme jedinečnú pomôcku, ktorá nemôže chýbať vo výbave žiadneho milovníka silového športu – gumu na cvičenie. Ak vám pomôže tréning zostaviť profesionálny tréner, tak vám zaručujeme, že aj s pomocou gumy na cvičenie sa poriadne zapotíte. Pre variabilnejšie tréningy odporúčame kúpiť celú sadu gúm s rôznym odporom. Čo všetko je možné s gumou na cvičenie trénovať a akú si vybrať?

Akú gumu na cvičenie vybrať?

Nehľaďte na značku a ani lákavý dizajn. Drahé gumy na cvičenie vôbec nemusia byť lepšie ako lacnejšie varianty. Gumy na cvičenie sa dajú zakúpiť vo forme slučky na cvičenie, pásov či expanderov s úchytmi. Je len na vás, ktorá forma gúm vám vyhovuje. Ak vás zaujíma cena, tak najjednoduchšie slučky sa dajú kúpiť za približne 5 €, čo je naozaj smiešna suma. Kliknite na stránky inSPORTline a vyberte si zo širokej ponuky gúm a expanderov. Dôležitejšie ako značka pomôcky je to, z akého materiálu sú gumy vyrobené. Textilné sa vám nebudú rolovať a rezať vás, preto sa hodia na cviky, počas ktorých si gumu nasadzujete na nohy. Naopak gumové vám stačia na precvičovanie svalov rúk. Guma na cvičenie s úchytmi sa dá dobre pripevniť na pevný bod, napríklad na dvere. Pri výbere gumy sa sústreďte tiež na to, aký odpor vytvára. Pri cvičení by ste mali pociťovať napätie vo svaloch.

Ako sa dá guma na cvičenie využiť?

Gumy na cvičenie využijete pri každom tréningu. Môžete ich zapojiť do rozcvičky, precvičovania rúk, využiť pri drepoch, výpadoch alebo s nimi popreťahovať stuhnuté svaly. S gumami sa dá nielen dobre formovať svaly, ale tiež trénovať mobilitu a svalový rozsah. Využiť ich môžete počas celého tréningu alebo len ako spestrenie časti tréningu. Na internete nájdete inšpiratívne videá a návody, takže sme si istí, že guma na cvičenie vo vašej domácnosti nezapadne prachom.

 

 

You may also like