Hľadanie lásky počas pandémie

by redakcia kankan
0 comment

Aktuálna situácia okolo pandémie ovplyvnila život každého jedného z nás. V roku 2019 sme ani len netušili, že z jedného nakazeného Číňana sa choroba rozšíri do celého sveta. Človek je ale tvor prispôsobivý a zmenil tak zo dňa na deň dovtedy zaužívaný spôsob života. Súkromného, pracovného, ale aj toho milostného. Je však v tomto čase absolútneho zákazu stretávania a cestovania vôbec možné nájsť si lásku? Odpoveď je áno. Ľudia predsa v každom veku túžia po láske a nikto nechce zostať sám. Aj to je dôvod, prečo hľadá rôzne spôsoby, ako sa k nej dopracovať. Vďaka internetu sa môžeme spojiť s kýmkoľvek na svete. A mnohí sú dôkazom, že to naozaj funguje.

Nikdy predtým nebolo ľahšie nájsť si partnera cez internet. V internetovom bare nájdete za jeden večer množstvo ľudí hladných po zoznámení. Lákavé je najmä to, že v tomto prostredí môžete osloviť toľko ľudí, koľko len chcete, a to všetko z pohodlia domova, bez stresu z neznáma či nepredvídateľnej reakcie. Človek sa menej hanbí ako pri osobnom stretnutí a tak aj zoznámenie prebieha omnoho rýchlejšie. Online randenie bolo kedysi skôr považované za ponižujúce. Postupom času sa však stále viac a viac párov zoznamuje práve na internete.

Internetové vzťahy v sebe ukrývajú veľa rizík

Anonymita virtuálneho priestoru vytvára zdanlivý pocit bezpečia a povzbudzuje nás k tomu, aby sme sa rýchlejšie otvorili a odložili zábrany. Zabúdame často na obranné mechanizmy, ktoré používame pri nadväzovaní vzťahov v realite. V realite totiž spoznávame nových ľudí postupne a trvá nejaký čas, kým sa medzi nami vytvorí dôvera. Na internete je oveľa jednoduchšie klamať alebo vydávať sa za niekoho iného. Nie je ťažké vytvoriť si falošný profil, použiť cudziu fotografiu alebo zatajiť svoje skutočné úmysly.

Na čo si dávať pozor:

  • Dávajte si pozor na to, čo o sebe zverejníte. Čím viac o sebe prezradíte, tým ste zraniteľnejší.
  • Nikdy nezverejňujte odhalené fotografie alebo fotografie v erotických pózach.
  • Pri zoznamovaní cez internet nič neunáhlite.Píšte, volajte alebo sa spolu rozprávajte cez webkamery dlhšiu dobu, aby ste daného človeka čo najlepšie spoznali.
  • Pri osobnom stretnutí buďte mimoriadne opatrní. Vyberte miesto, ktoré dobre poznáte, je frekventované a bezpečné. Oznámte niekomu zo svojich blízkych, kde a s kým sa idete stretnúť. Nikdy nenastupujte do auta človeka, ktorého nepoznáte.
  • Všímajte si zvláštne a podozrivé správanie.Zvýšte pozornosť najmä vtedy, ak od vás žiada, aby ste o ňom nikomu nič nepovedali, ak sa vás vypytuje na osobné veci alebo ak požaduje odhalené fotky.
  • Skontrolujte fotografie danej osoby, či nie sú falošné.
  • Myslite na to, že nič nie je zadarmo.Ak niekto na internete len tak dáva darčeky alebo dobíja kredit, určite raz za to bude chcieť niečo späť.
  • Ak je niečo príliš dokonalé, nebude to skutočné.
  • A čo je najdôležitejšie, vždy dôverujte svojim pocitom.Ak je vám niečo nepríjemné, nerobte to.

 

 

 

You may also like