Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou?

by redakcia kankan
0 comment

Hovorí sa, že priateľstvo medzi mužom a ženou sa skôr či neskôr skončí sexom. Nemusí sa to stať vždy, ale deje sa to veľmi často. Otázkou je, či sa oplatí pretaviť dobré priateľstvá do intímnej sféry. Všetky výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, vám poskytneme v našom článku.

Výhody

Sex bez obmedzení

Najväčším prínosom je jednoduchosť takéhoto vzťahu. Máte sexuálneho partnera, nemusíte ho kade tade hľadať. Navyše váš sexuálny vzťah na vás nevyvíja nijaký tlak, či obmedzenia a samozrejme nie je tu ani emočná stránka vzťahu, ktorá vie veci značne skomplikovať. Ale funguje to, iba ak si obidve strany dobre uvedomujú, že takýto sexuálny vzťah ich k ničomu neviaže. Obaja partneri sú k sebe úprimní ohľadom toho, že obaja chcú sex a nič viac, t.j. navzájom sa potešiť. Takéto sexuálne vzťahy sú však v skutočnosti postavené práve na vzájomnom využívaní.

Rada

Ak chcete zabrániť tomu, aby sexuálne vzťahy ničili vaše priateľstvá, musíte byť k sebe úprimní. Ak má niekto z vás najmenšiu nádej v niečo viac, považujte to za začiatok konca vášho vzťahu. V 9 z 10 prípadov takýto priateľsko-sexuálny vzťah neprejde do vážnejšieho štádia, preto sa nesnažte zo svojich priateľov urobiť potencionálnych partnerov pre život a nechoďte do sexuálnych vzťahov s nimi s nejakou predstavou budúcnosti.

Faktor pohodlia

Takáto situácia je pohodlná, pretože preskočí medzistupeň flirtovania. Nemusíte chodiť na rande, kupovať darčeky, pozývať toho druhého do kaviarne alebo reštaurácie, snažiť sa uhádnuť, čo sa jej/jemu páči. Všetko je jasné a známe. Nemusíte sa báť, ako stretnutie bude prebiehať, cítite sa navzájom dobre fyzicky aj emocionálne, poznáte nedostatky toho druhého. Muži sa nemusia obávať, či bude styk úspešný, pretože v každom prípade máte dobrý vzťah, ktorý vám umožňuje sa spolu zasmiať na malých neúspechoch. Takýto vzťah je vhodný pre ľudí, ktorým na romantiku nezostáva čas, ale majú určité potreby.

Rada

Pamätajte, že musíte byť k sebe úprimní a musíte vyložiť všetky karty na stôl. Okrem toho by ste sa nemali rozširovať o svojom vzťahu pred ostatnými priateľmi, príbuznými, známymi. Tiež by ste nemali vzťah verejne inzerovať.

Nevýhody

Niekto sa nevyhnutne pripúta, začne chcieť viac a sníva o vážnom vzťahu

A ak také túžby nie sú vzájomné, potom si ľudia navzájom ublížia, môže nastať žiarlivosť. Je ťažké oddeliť sex od emócií, ale je to presne to, čo by ste mali urobiť, ak chcete nadviazať sexuálne vzťahy s priateľmi.

Rada

Vyhnite sa majetníckemu inštinktu. Pamätajte, že váš vzťah je voľný, nie ste si navzájom nič dlžní. Ak sa vám napríklad nechce dnes ísť von, ​​neznamená to, že váš partner / partnerka nemá právo ísť na stretnutie s niekým iným. Ak ste od prírody vlastnícky typ, potom radšej takýto vzťah nezačínajte.

Koniec priateľstva

Ak vezmeme do úvahy najhorší scenár, potom balansovanie na hranici priateľstva a lásky skôr či neskôr zničí priateľské vzťahy. Výsledkom je, že prestanete komunikovať úplne. Týmto sa to, bohužiaľ, najčastejšie končí, pretože akonáhle ste prešli na fyzickú úroveň, niekdajšia dynamika rozvoja priateľstva navždy zmizla.

Negatívny dopad na budúce vážne vzťahy

Ak žena, s ktorou to myslíte vážne, zistí, že ste mali nejaké sexuálne vzťahy so svojimi kamarátkami, bude žiarliť a podozrievať iné ženy. To isté platí pre mužov.

„Narpu end“

Je to veľmi zriedkavé, je však možné, že na oboch stranách vzniknú romantické pocity. A keď sa to stane, potom z priateľských pocitov vyrastie niečo viac ako obyčajná dohoda o uspokojení fyzických potrieb. Rozvinie sa to do vážneho vzťahu s pevným základom postaveným na priateľstve, vzájomnom porozumení a skutočných citoch.

You may also like