Detský cyklovozík – luxus alebo skvelá pomôcka?

by redakcia kankan
0 comment

V obchodoch so sortimentom pre malé deti nájdete rôzne pomôcky, ktoré dokážu spríjemniť deň dieťaťu i vám. Nosiče, kočíky, odrážadlá alebo detské bicykle sú jedinou možnosťou ako sa venovať outdoorovému športu s malým dieťaťom. Zámerne sme nespomenuli ešte jednu pomôcku, ktorá vám umožní sa bicyklovať  či behať. Detský cyklovozík je tak multifunkčný, že vám nesmie vo výbave chýbať.

Ako sa dá využiť detský cyklovozík

Detský cyklovozík prioritne slúži ako doplnok k bicyklu. Bicykle celej rodiny vyložíte na nosiče bicyklov a po príchode k cyklotrase pripevníte k bicyklu vozík, ktorý sa hravo vojde do kufra vozidla. S cyklovozíkom zvládnete akúkoľvek trasu, pretože je odpružený a zabezpečený voči prevráteniu. V prípade detských vozíkov však môžeme naozaj hovoriť o multifunkčnej pomôcke, lebo modely vyššej triedy sa dokážu zmeniť na kočík alebo joggingový vozík. Niektoré typy vozíkov sú dokonca určené až pre dve deti, takže na výlet môže ísť celá rodina. Po odrastení detí len málokto detský cyklovozík predá. Využiť ho môžete na prevoz nákupu alebo psíka.

Komu sa oplatí kúpa detského cyklovozíka

Detské vozíky by si bezpodmienečne mali kúpiť športovo založené páry. Vďaka širokému výberu nájdete cyklovozík podľa vašich preferencií a finančných možností. Ktoré športy je možné vďaka detskému cyklovozíku pestovať? Okrem už spomínanej cyklistiky sa dá s vozíkom behať. Pri behaní sa vozík pripevní o pás pomocou špeciálneho setu. Podobne využijete vozík aj pri korčuľovaní. A čo zimné športy? Kolieska vymeníte za lyže, dieťa bude vo vozíku pokojne oddychovať a vy sa budete venovať bežkovaniu.

Ako si vybrať detský cyklovozík

Počas výberu detského cyklovozíka sa sústreďte na tri základné vlastnosti – nosnosť vrátane rozmerov, bezpečnosť a možnosti doplnkového vybavenia. Malé bábätko sa vo vozíku odvezie bez problémov, ale ak chcete vozík využívať čo najdlhšie, kúpte si taký, ktorý má nosnosť vyššiu ako 30 kg. Pri väčších vozíkoch pozor na konštrukciu t.j. váhu vozíka. Celú váhu budete musieť ušliapať vy na bicykli. Každý cyklovozík sa dá skladať, takže pri výbere podľa veľkosti nemusíte myslieť na limity. O bezpečnosť dieťaťa vo vozíku sa starajú pásy, ergonomické sedenie a odvetrávanie vrátane ochrannej sieťky proti hmyzu. Proti otrasom je vozík chránený listovým odpružením, ktoré sa dá regulovať. Cyklovozík bez odpruženia v žiadnom prípade nekupujte. Dbajte na to, aby sa dal k vozíku pripevniť joggingový, trekingový a lyžiarsky set. K vozíkom je možné dokúpiť pláštenku, sieťky proti hmyzu, opierky hlavy, zámky, doplnkové brzdy, držiaky na fľaše a iné príslušenstvo.

 

 

 

You may also like