Čo všetko súvisí s kvalitou vody v našom bazéne?

by redakcia kankan
0 comment

Zaobstaranie si bazéna do záhrady určite nie je nedostupné, najmä v dnešnej dobe, keď je samozrejmosťou ponuka, ktorá zahŕňa kvalitné nadzemné bazény. Tie vám dnes umožnia zažiť dokonalú vodnú zábavu aj u vás doma, kedykoľvek si budete priať. Nesmieme však zabúdať na to, že aj o bazén sa treba náležite starať. Pozrime sa na to, čo súvisí s kvalitou bazénovej vody.

Hodnota pH a množstvo chlóru

Nielen v bazénoch na kúpaliskách, ale aj pri vode v záhradnom bazéne by sme mali pravidelne analyzovať, či má voda správnu kyslosť alebo zásaditosť a či množstvo chlóru zodpovedá konkrétnemu objemu vody. Len tak je možné zabezpečiť, aby bol náš záhradný bazén vždy stopercentne čistý. Správna hodnota pH má osobitný vplyv na zazelenanie vody a samotný chlór veľmi dobre ničí baktérie, ktoré by mohli ohroziť vodu, aj naše telo.

Množstvo pevných nečistôt

Aj tie je potrebné neustále monitorovať a snažiť sa ich z vody odstrániť. Na to môžeme použiť tri hlavné nástroje. Prvým je spodný vysávač, ktorý teraz existuje už aj v automatických verziách. Druhou je bežná sieť, ktorá sa používa na zachytávanie nečistôt na hladine.

Základom je bazénová filtrácia, ktorá zabezpečuje prietok vody cez konkrétnu kartušu alebo pieskový filter. Bezpečne tak zachytí aj tie najmenšie pevné častice, ktoré sú často voľným okom neviditeľné.

Teplota vody

Aj tento údaj by sa mal pravidelne sledovať. Nie je žiadnou novinkou, že čím je voda teplejšia, tým viac baktérií sa v nej množí. V letných dňoch je preto vhodné udržiavať vodu v bazéne mierne ochladenú a pridávať novú ľadovú vodu, ktorá zabráni tomu, aby teplota stúpla nad hranicu, kedy už ani plávanie nie je úplne osviežujúce. Zároveň to logicky uľahčí tiež zachovanie bakteriálnej bezpečnosti.

Vek vody

Aj keď sa o vodu staráte doslova každý deň, raz príde chvíľa, keď sa pokazí a lepšie ako investovať do chemikálií je investovať do jej doplnenia. Preto bazén vypustite, vyčistite a potom ho znovu naplňte čerstvou vodou. Nafukovacie bazény majú v tomto smere určite výhodu, pretože ich konštrukcia tento proces výrazne uľahčuje. To platí aj v prípade, že pred zimou vypúšťate vodu, keď nechcete bazén zazimovať bežným spôsobom.

You may also like