5 tipov, vďaka ktorým budú vaše plavky stále ako nové

by redakcia kankan
0 comment

Plavková sezóna je v plnom prúde, a preto je potrebné si osviežiť tipy a triky na správnu starostlivosť o plavky. Vďaka nim vám plavky budú robiť radosť aj niekoľko rokov.

Vplyv na stratu pružnosti, vyblednutie farieb alebo celkové opotrebenie má mnoho faktorov. Aby plavky dlhšie vyzerali ako nové, stačí dodržiavať päť jednoduchých zásad.

  1. Perte v správnych prostriedkoch

Prepranie plaviek po ich obstaraní je samozrejmosťou. Dámske plavky ale vďaka svojim materiálom vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Než v nich prvýkrát vyrazíte k vode, doprajte im vodný kúpeľ. Do vlažnej vody pridajte jemný prací prostriedok, neutrálne mydlo alebo lyžicu jablčného octu. Určite ale ruky preč od aviváže, tá by mohla nenávratne poškodiť vlákna plaviek.

5 tipov, vďaka ktorým budú vaše plavky stále ako nové

  1. Opaľovací krém nanášajte čo najskôr

Aj samotní výrobcovia plaviek odporúčajú s obliekaním plaviek počkať až do chvíle, keď sa opaľovací krém kompletne vsiakne do pokožky. Mastný prípravok totiž vôbec nesvedčí umelým vláknam a zároveň sa z nich veľmi zle dostáva. Rovnako tak plavkám škodia aj parfumy alebo dezodoranty. Ideálne si teda predtým, než vyrazíte k vode, dajte sprchu, ktorá zmyje všetky kozmetické prípravky, namažte sa krémom a až po nasiaknutí oblečte plavky.

  1. Dajte pozor, kam si sadnete

Aby vám plavky vydržali bez úhony čo najdlhšie, dávajte si pozor, na aké materiály si v nich sadáte alebo leháte. Piesok, ostré kamene alebo napríklad drevená lavička by mohli jemné plavkové vlákna zničiť. Ak sa na nejaký z hrubších materiálov budete chcieť posadiť nezabudnite sa pod seba dať osušku, deku alebo napríklad plážové pareo . Alebo si na plavky oblečte nejaké krásne plážové šaty .

5 tipov, vďaka ktorým budú vaše plavky stále ako nové

Pozor si dajte aj na povrch tobogánov a šmykľaviek. Na tieto atrakcie si vždy oblečte plavky bez aplikácií , korálok a iných ozdôb, ktoré by sa na nich mohli ľahko zničiť.

  1. Doprajte mokrým plavkám poriadnu starostlivosť

Neodkladajte mokré plavky do taštičky na plavky na veľmi dlho. Čo najskôr po prezlečení ich vypláchnite v studenej vode. Zbavíte ich tak prvotných nečistôt, soli a piesku. Doma ich opäť preperte vo vlažnom vodnom kúpeli. Nežmýkajte ich ale protirotáciou, ako ste zvyknutá pri klasickej bielizni. Prebytočnú vodu z nich buď jemne vyžmýkajte stlačením do guličky alebo ich vložte do froté uteráka a vodu z nich vytlačte.

5 tipov, vďaka ktorým budú vaše plavky stále ako nové

  1. Nezabúdajte na pravidlá aj pri sušení

Aby ste ani pri sušení plaviek nezničili ich vlákna, vyhnite sa sušeniu na priamom slnku a pri vysokých teplotách – sušičke aj kúrení. Najlepšie pre jemné vlákna plaviek bude prirodzené schnutie v tieni na sušiaku vo vodorovnej polohe. Než ich ale upracete späť do skrine uistite sa, že sú naozaj suché. U push up plaviek dávajte pozor, aby sa u nich nepretlačili košíčky – vaše nové trendy plavky by tak mohli zostať zdeformované navždy.

You may also like