Bojujte s vráskami okolo očí

by redakcia kankan
0 comment

Tvorba vrások patrí k životu a starnutiu. Čas sa nedá zastaviť, a preto sa s niektorými vráskami musíme zmieriť. Našťastie máme k dispozícii výživové doplnky a krémy, ktoré celý proces starnutia dokážu oddialiť alebo jeho prejavy zmierniť. Čas a starostlivosť by ste mali venovať komplet celej pokožke t.j. na tele, na tvári a veľký zreteľ berte na ošetrenie očného okolia.

Oči sú cestou do duše

Keď stretneme druhého človeka, pozeráme sa mu do očí. Preto sú práve oči dôležité z hľadiska ošetrenia a starostlivosti. Veľké množstvo vrások okolo očí robí človeka starším ako v skutočnosti je a dodáva mu smutný výraz. Ak nie ste priaznivcami botulotoxínu alebo kyseliny hylaurónovej, musíte očnému okoliu venovať pozornosť a používať pravidelne očné krémy. Pri kúpe krémov na oči dajte prednosť prírodnému zloženiu. Pokožka očí a samotné oči sú veľmi citlivé na chémiu. Nechcete predsa, aby sa u vás vytvorila alergia alebo sa vám zapálili spojivky. Prírodná kozmetika obsahuje len látky, ktoré pochádzajú z prírodu a sú šetrné ku koži. Očné krémy vyberajte podľa vášho veku. Vo všeobecnosti platí, že prvé krémy by ste mali začať používať po 25 roku života, kedy sa z tela začína vytrácať kolagén a pokožka má tendenciu k tvorbe prvých vrások. Používaním krémov predídete nielen tvorbe vrások, ale napríklad aj vačkov pod očami alebo opuchom. Krémy určené na ošetrenie pokožky očí by mali mať krémovú textúru, aby sa dali jemne nanášať.

Krém vyberajte podľa stavu pokožky

Okrem veku by ste mali prihliadať aj na to v akom stave je vaše pokožka. Na kožu, ktorá je už postihnutá vráskami dobre zaberajú krémy s výťažkami z morských rias. Tvorbu vrások zastaví tiež vitamín E a C. Na vačky pod očami alebo na opuchy sú určené krémy s kofeínom. Napríklad od výrobcu prírodnej kozmetiky Dulcia natural, ktorú ponúka internetový obchod naureus. Očný krém s obsahom kofeínu podporí cirkuláciu krvi a zmierni opuchy či zosvetlí kruhy pod očami. Pozor si dávajte tiež na to, ako krém do okolia očí nanášate. Venujte zopár minút len očiam a nikde sa neponáhľajte. Ledabolo prsknutý krém pod oči nebude mať žiadny účinok. Krém vždy nanášajte na vyčistenú pleť pod oči a pod obočie. Do pokožky sa lepšie vstrebe, keď budete krém zapracovávať jemným vklepávaním a krúžením. Očné krémy nikdy nenanášajte na pohyblivé očné viečko.

 

 

 

You may also like