Barové sedenie do kuchyne – zbytočnosť alebo praktické vybavenie?

by redakcia kankan
0 comment

Niektoré kúsky nábytku sa zdajú byť na fotografiách skvelé a v realite ich nevieme zakomponovať do interiéru. Jedným z takýchto kúskov je kuchynský ostrovček alebo barové sedenie do kuchyne. Oba prvky sa zdajú byť skôr imidžové ako praktické. Avšak barové sedenie sa vám v kuchyni zíde pri viacerých príležitostiach. Ide naozaj o praktický nábytok do kuchyne alebo zbytočnosť, ktorá vám bude prekážať?

Kuchyňa nie je len o linke a jedálenskom stole

S kuchyňou sa nám vždy spája predstava, ako naša matka varí a pečie, ako vyťahuje hrnce a iné kuchynské potreby z linky. Dnes sú kuchyne nielen pracovným priestorom, ale tiež miestnosťou, kde sa stretáva celá rodina. Čoraz častejšie sú kuchyne prepojené s obývacou izbou a z tohto dôvodu čoraz viac ľudí uvažuje o inštalácii barového sedenia do kuchyne. Kuchynské skrinky a linky sú síce základom kuchyne, ale barové sedenie sa rýchlo stane vašim obľúbeným miestom na sedenie.

Barové sedenie do malej i veľkej kuchyne

Barové sedenie sa hodí nielen do veľkých prepojených priestorov, ale tiež do malých kuchýň, kde nezvýšilo miesto pre stôl. Tento spôsob stolovania je ideálnym riešením v garsónkach a jednoizbových bytoch. Ak býva v byte len jedna či dve osoby, je zbytočné stolovať za veľkým jedálenským stolom, ktorý len zaberá miesto. V týchto prípadoch prichádza na rad barové sedenie. Vyvýšené stoličky navyše vyzerajú veľmi trendovo a zapadnú do štýlu modreného bývania. Naopak v domácnostiach s malými deťmi môže byť barové sedenie nebezpečným vybavením. Zvážte riziko, že sa deti budú po stoličkách vešať, vyliezať na ne a môžu sa zraniť.

Na stolovanie, konverzáciu a na zábavu

Barové sedenie je náhradou za klasický stôl. Dá sa za ním stolovať a navyše konverzovať. Prepojenie barového sedenia s kuchynskou linkou dáva možnosť odbehnúť rýchlo k ľadničke a doplniť na stôl občerstvenie. V tomto prípade odporúčame pod barové sedenie zo strany linky nainštalovať pracovnú dosku. Samozrejme, že najviac oceníte barové sedenie počas súkromného večierka, kedy sa stane centrom zábavy, konverzácie a popíjania drinkov. Takáto predstava je lákavá hlavne v už spomínaných domoch, kde tvorí kuchyňa a obývačka jeden celok. V otvorenom priestore je možné barové sedenie umiestniť do centrálnej časti, aby tvorilo prirodzené predelenie dvoch miestností. Maximálne in je barové sedenie s poličkami, na ktoré poukladáte fľašky s chutnými nápojmi.

 

 

 

You may also like