Nechce sa vám cvičiť? Toto vás nakopne k výkonom

by redakcia kankan
0 comment

Nie každý má k cvičeniu vrelý vzťah. Niekto sa musí k tréningom priam dokopať. Ak viete, že skrátka cvičiť musíte, ale strašne sa vám nechce, skúste sa správne motivovať. Jednou z možností je nájsť vhodného trénera. Ten si s vami poradí veľmi rýchlo. Druhá možnosť je nájsť vhodného elektronického trénera. Ten vás nakopne vždy, keď budete dlho sedieť na zadku.

Elektronický tréner a kontrolór

Na získanie chuti k cvičeniu a ako motivácia vám skvele poslúžia fitness hodinky. Nejde síce o živého trénera, ale vďaka hodinkám budete mať detailne pod drobnohľadom celý tréning. Znamená to, že budete presne vedieť, ktorý cvik na vás účinkuje, kde ste poľavili, kde ste boli na vrchole s tepovou frekvenciou a kde treba ešte trochu pridať. Po prepojení s mobilným telefónom sa všetky namerané údaje uložia do akéhosi denníka a vy budete mať prehľad o každom tréningu mesiace dozadu. Samozrejme, že fitness hodiny dokážu oveľa viac. Podľa toho, koľko do nich investujete, sa vlastne stanú vašim radcom a motivátorom. Musíme vás však varovať, že tieto hodinky sú silne návykové. Bez ťuknutia na ochranné sklo nevydržíte ani jednu hodinu. Prečo? Pre všetky nasledujúce dôvody.

Prečo sa fitness hodinky oplatia kúpiť

Už sme spomínali, že fitness hodinky majú veľa funkcií. Väčšina z lepších fitness hodiniek zo stránok internetového obchodu inSPORTline dokážu merať tieto údaje:

  • Informácie o čase, dátume, fáze mesiaca – mať prehľad o všetkom je na nezaplatenie.
  • Informácie o počasí – už nikdy nezmoknete.
  • Prehľad o prichádzajúcich správach, emailoch a hovoroch – už nikdy vám neunikne dôležitý termín a nezabudnete splniť úlohy od šéfa.
  • Informácie o tréningoch – ako sme už spomínali, prehľad o cvičení je silnou motiváciou na sebe pracovať. Keď zapnete bežecký pás a uvidíte na hodinkách nízky tep, je to znakom, že musíte pridať.
  • Informácie o spálených kalóriách – viete, koľko jedla si ešte môžete dopriať. Sledovať príjem a výdaj energie je jediným krokom, ako sa dopracovať k vysnenej postave.
  • Informujú vás o vašej lenivosti – v hodinkách je možné aktivovať výzvu k aktivite po dlhej dobe nečinnosti.
  • Ukážu vám, ako je to s kvalitou vášho spánku. Meranie fáz spánku vás naučí chodiť skôr spať. Zistíte, kedy je váš spánok najkvalitnejší. S fitness hodinkami nikdy nezaspíte, pretože je v nich možné nastaviť budík. Výhoda je, že tento budík len vibruje a nezobudí partnera.
  • Zábava jediným klikom – fitness hodinky vyššej triedy umožňujú spustenie prehrávača v telefóne alebo fotoaparátu. Robiť si selfie na diaľku je zábavné.

 

 

 

 

You may also like