ATV dokáže dokonale nahradiť traktor

by redakcia kankan
0 comment

Menšie farmy či záhradkári by traktor plne nevyužili. Naopak s pracovnou štvorkolkou dokážu v záhrade a na poli spraviť kopec práce za polovičný čas. Keďže ide o terénne vozidlo, môžete so štvorkolkou jazdiť v náročnejšom teréne, ale tiež po vozovkách. Úžitkovej štvorkolke pred traktorom dávajú prednosť mnohí farmári aj z dôvodu, že po práci si s ňou užijú veľa zábavy.

ATV sú rýchle a všestranné

Prakticky môžeme povedať, že štvorkolka je strojom, ktorý vám ušetrí polovicu času. Silný motor a kompaktné rozmery zaručia, že sa rýchlo dostanete všade, kde je potrebné spraviť prácu. K pracovným štvorkolkám je predávané príslušenstvo nahrádzajúce desiatky strojov. Všestranné štvorkolky je možné zmeniť na kosačku, odhŕňač snehu alebo na posýpacie vozidlo. Všestrannosť štvorkoliek si všimli väčšie mestá, a preto ich je možné vidieť v mestských parkoch a dokonca na uliciach, kde kosia trávniky a čistia chodníky. V záhrade sa štvorkolka zmení na vyžínač, čo vám značne uľahčí boj s rýchlo rastúcou burinou.

ATV sú bezpečné a zábavné

Menšie rozmery štvorkoliek umožňujú ich majiteľom manévrovať so strojom v každom teréne. Štvorkolky sú bezpečné aj počas prekonávania skalnatého terénu, pri zjazde strmého kopca alebo po prechádzaní cez popadané konáre. Štvorkolka si poradí naozaj všade a hlavne sa nemusíte obávať, že by ste pri jazdení s ňou zničili úrodu alebo trávnik. Život nie je len o práci, takže po šichte vyskúšajte trochu driftovania a skokov.

ATV sú využiteľné počas celého roka

Niektoré vozidlá ako motorky či trojkolky využijete len počas teplejších mesiacov. Pracovné i športové štvorkolky sa dajú využívať počas celého roka. ATV štvorkolky disponujú kabínou a niektoré z modelov vnútorným vyhrievaním. Dokonca aj k športovým štvorkolkám je možné dokúpiť kabínu. Znamená to, že prácu i zábavu si užijete počas celého roka. S pracovnou štvorkolkou vďaka príslušenstvu na jar pokosíte či pooriete. V lete ošetríte plodiny postrekmi. Na jeseň zozbierate úrodu a odveziete nepotrené náradie do garáže. V zime odhrniete sneh alebo pomôžete susedovi vytiahnuť zapadnuté auto. K niektorým štvorkolkám je možné pripojiť aj špeciálne zariadenie tzv. hydraulický zdvihák, pomocou ktorého premiestnite ťažšie predmety.

 

 

 

You may also like