Ako zariadiť malú posilňovňu v kúte obývačky?

by redakcia kankan
0 comment

Žijeme v hektickej dobe a času nikto nemá nazvyš. Veľa ľudí, ktorí túžia po pravidelnom cvičení, sa tak ocitá pred výzvou, ako skĺbiť svoje pracovné, rodinné a voľnočasové povinnosti. Ideálnym riešením pre aktívnych ľudí je vytvorenie malej posilňovne priamo v obývačke alebo inej izbe, kde nájdu miesto na pár športových nástrojov. Ktoré pomôcky sa zmestia do kúta obývačka a precvičíte vďaka nim celé telo?

Prečo sa oplatí mať posilňovňu priamo doma?

Vytvorenie malej posilňovne prináša veľa výhod. Okrem časovej úspory poskytuje aj flexibilitu – môžete cvičiť kedykoľvek sa vám to hodí, bez nutnosti čakania na voľné stroje alebo vybavenie. Pre tých, ktorí už ovládajú techniku cvikov a nemajú radi preplnené fitness centrá, je to ideálne riešenie. Domácu posilňovňu uprednostňujú aj ľudia, ktorí neradi cvičia pred očami cudzích športovcov. Vďaka pomôckam môže byť aj domáce cvičenie nielen efektívne, ale tiež zábavné.

Ako začať so zariaďovaním domácej posilňovne?

Prvým krokom je určiť, ktorý kút obývačky alebo inej miestnosti bude pre vašu malú posilňovňu najvhodnejší. Vyberte miesto, ktoré nie je príliš na očiach, aby ste nerušili ostatných členov domácnosti a zároveň mali pri cvičení dostatok súkromia. Vhodné môže byť aj miesto pri okne, kde je prirodzené svetlo a po otvorení okna lepšia klíma na cvičenie. Následne nakúpte potrebnú výbavu na stránkach obchodu inSPORTline. Tento internetový obchod má širokú ponuku športových potrieb za dobré ceny.

Základné vybavenie pre domácu posilňovňu

Hrazda na cvičenie

Hrazda na cvičenie je skvelým nástrojom na tréning hornej časti tela, najmä chrbta a paží. Existujú rôzne typy hrázd, ktoré môžete pripevniť na stenu alebo do dverí. Pri výbere dbajte na stabilitu a nosnosť.

Lavička na cvičenie

Univerzálna lavička umožňuje vykonávať množstvo cvikov, ako napríklad bench press, jednoručné cviky na paže či cviky na brucho. V prípade obmedzeného priestoru vyberte sklopnú lavičku, ktorú môžete po cvičení jednoducho zložiť.

Nakladacie činky so závažím rôznej hmotnosti

Činky sú základným vybavením každej posilňovne. Nakladacie činky umožňujú prispôsobenie hmotnosti podľa potreby a druhu cviku. Investícia do kvalitných setov činiek sa určite oplatí, pretože vám poskytnú širokú škálu možností tréningu.

Odporové gumy

Odporové gumy sú skvelým doplnkom na domáci tréning. Sú lacné, skladné a umožňujú široké spektrum cvikov na posilnenie svalov celého tela. Vhodné sú aj pre rehabilitačné cvičenia.

Malý stepper na kardio cvičenie

Ak chcete zahrnúť do svojho tréningu aj kardio, malý stepper je ideálnou voľbou. Zaberá minimum miesta a umožňuje efektívne spaľovanie kalórií. Niektoré modely majú aj nastaviteľný odpor, čo umožňuje prispôsobiť intenzitu tréningu.

Ako optimalizovať priestor na cvičenie?

Pri zariaďovaní malej posilňovne je dôležité maximálne využiť dostupný priestor. Využite stenu na zavesenie hrazdy a odporových gúm. Pomôcky na cvičenie tak budú vždy na dosah ruky a zároveň nebudú zavadzať na podlahe. Investujte do skladacieho vybavenia, ktoré môžete po cvičení jednoducho uložiť.  Boxy, poličky či stojany na činky pomôžu udržať poriadok a prehľad vo vašej domácej posilňovni.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like