Ako sa starať počas leta o farbené vlasy?

by redakcia kankan
0 comment

Leto – voda, pláž, slnko. Všetky uvedené letné radovánky ovplyvňujú kvalitu vlasov a ich stav. Počas leta by ste mali venovať pozornosť hlavne farbeným vlasom, ktoré sú farbením oslabené. Zvýšená expozícia slnku, chlóru z bazénov a soli z morskej vody vedú k vysušeniu, lámavosti a strate intenzity farby. Pre udržanie žiarivých a zdravých vlasov počas leta je potrebná špeciálna starostlivosť.

Používajte ochranné prípravky

Akú farbu používate na farbenie vlasov? Kvalitné farby na vlasy sú zárukou, že si vlasovú štruktúru nepoškodíte a nepodráždite pokožku hlavy. Poraďte sa so svojim kaderníkom, a ak sa farbíte doma, pozorne čítajte zloženie farieb. S farbenými vlasmi sa nemusíte slnka a vody obávať, dodržujte však zopár pravidiel. Prvým z nich je, nutnosť nanesenie ochranných prípravkov pred každým pobytom na slnku. Špeciálne spreje s UV ochranou minimalizujú poškodenie spôsobené slnečnými lúčmi. Takéto prípravky vytvoria na vlasoch ochrannú vrstvu, ktorá ich chráni pred škodlivým UV žiarením a zabraňuje vyblednutiu farby.

Noste pokrývky hlavy a hydratujte

Jednoduchý a účinný spôsob, ako chrániť vlasy pred slnkom, je nosiť klobúk alebo šatku. Tieto módne doplnky nielenže pridajú štýl vášmu letnému vzhľadu, ale aj účinne ochránia vlasy pred priamym slnečným žiarením. Dôležitým krokom pre starostlivosť o vlasy počas leta je hydratácia. Používajte hydratačné masky a kondicionéry. Výbornou voľbou sú produkty s obsahom prírodných olejov, ako arganový alebo kokosový olej, ktoré dodajú vlasom potrebnú vlhkosť a lesk. Ponúka ich každá dobrá drogéria.

Vyhýbajte sa tepelnému stylingu

Ak je to možné, počas leta obmedzte používanie tepelných stylingových nástrojov. Niektoré dámy majú vlasy neposlušné a bez fénu či žehličky sa nezaobídu. V takomto prípade dajte prednosť pri fúkaní chladnejšiemu vzduchu. Pre použitím kulmy naneste na vlasy ochranný sprej.

Oplachovanie a strihanie vlasov

Chlór z bazénov a soľ z morskej vody farbené vlasy vysušia a vplývajú na intenzitu farby. Po každom kúpaní je preto dôležité vlasy dôkladne opláchnuť čistou vodou. Toto jednoduché opatrenie pomôže odstrániť škodlivé látky a znížiť ich negatívny vplyv na vlasy. Počas letných mesiacov častejšie zastrihávajte končeky vlasov, ktoré sa vplyvom vysokých teplôt lámu. Pravidelné strihanie končekov pomôže udržať vlasy zdravé a predísť rozštiepeniu. Ideálne zastrihávajte končeky každých 6 týždňov.

Výber správnych produktov na starostlivosť o vlasy je kľúčový. Používajte šampóny a kondicionéry určené pre farbené vlasy, ktoré neobsahujú sulfáty a parabény. Tieto produkty sú jemnejšie a pomáhajú zachovať farbu dlhšie. Ak máte čas, vyrobte si domácu masku na vlasy. Skúste napríklad masku z avokáda a medu alebo banánovú masku. Podobné domáce masky sú bohaté na vitamíny a minerály prospešné pre zdravie vlasov.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like