Ako sa pripraviť na domáce maľovanie?

by redakcia kankan
0 comment

Poradíme vám, čo by vám pri maľovaní u vás doma nemalo chýbať, aké produkty môžete využiť a tiež odkiaľ si ich možno zakúpiť z pohodlia domova.

Na čo pri maľovaní a údržbe dreva nezabúdať

V prvom rade budete za účelom maľovania vašej domácnosti potrebovať správne vybavenie zahŕňajúce tak základné maliarske náradie a pomôcky, ako aj praktické čistiace prostriedky, prípadne univerzálne riedidlá. Zvolené farby laky závisia predovšetkým od materiálu, respektíve povrchu, na ktorý ich budete nanášať.

Pre maľovanie v exteriéri sú určené fasádne farby a omietky, zatiaľ čo pre nátery vo vnútornom prostredí sa využívajú interiérové farby na steny. Rozlišujeme farby určené na kov, drevo, betón alebo kameň a obľúbenou voľbou sú taktiež farby v spreji.

Jedným z najčastejšie využívaných materiálov v slovenských domácnostiach je drevo, ktoré si vyžaduje dôkladnú starostlivosť, aby sa tak zachoval jeho pôvodný vzhľad a súčasne predĺžila jeho životnosť. Za účelom údržby predmetov z dreva preto máte na výber viaceré produkty, akými sú laky, lazúry, vosk a olej na drevo. Väčšina olejov na drevo je bezfarebných a matných, pričom je dôležité rozlišovať účel ich aplikácie.

Ak chcete ochrániť drevo umiestnené vo vonkajšom prostredí pred pôsobením UV žiarenia a vlhkosťou, siahnite po terasových olejoch. Pre natieranie kuchynských pracovných dosiek, stolov a servírovacích vozíkov sú zas určené oleje na drevo prichádzajúce do styku s potravinami.

Všetko potrebné pre domáce maľovanie na jednom mieste

Ak patríte k domácim kutilom, vhod vám môže prísť aj praktický hliníkový, drevený či oceľový rebrík, respektíve hliníková plošina alebo lešenie, s ktorým je maľovanie vonkajšej fasády nielen jednoduchšie, ale aj bezpečnejšie. Cenovo dostupné hliníkové plošiny od slovenských výrobcov, ako aj pestrý sortiment pre domáce maľovanie a údržbu drevených predmetov nájdete na webstránke online drogérie Bugy.

Zákazníci tejto internetovej predajne oceňujú rýchlosť dodania zakúpeného tovaru, prijateľné ceny ponúkaných produktov, ich starostlivé balenie a tiež profesionálny prístup zákazníckej linky. Predajňu drogérie a parfumérie zároveň môžete v prípade záujmu navštíviť aj osobne a to v lokalitách Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a Zákamenné.

You may also like