Ako si vybrať stacionárny bicykel, ktorý naozaj využijete?

by redakcia kankan
0 comment

Máte doma stacionárny bicykel, ale ani neviete o tom, že ho vlastníte? Veľa ľudí si kúpi tento fitness stroj, zopárkrát si na ňom zašportujú a napokon zapadne prachom alebo slúži ako vešiak na bielizeň. Často je to dané tým, že si nevyberú vhodný stroj a cvičenie na nekvalitnom bicykli naozaj neprináša pôžitok.

Stacionárny bicykel je skvelý kardio stroj

Rotoped alebo stacionárny bicykel je určený pre tých ľudí, ktorí nemajú radi beh, ale chcú spraviť niečo zdravé pre svoje telo. Zároveň je prostriedkom na precvičenie svalov pre priaznivcov cyklistika, ktorí nechcú počas zimy stratiť kondíciu. Na rotopede môžu cvičiť naozaj všetci. Dokonca ho lekári odporúčajú seniorom, ktorí majú problémy so srdcom, ale kvôli bolestiam v kĺboch sa nemôžu venovať rýchlej chôdzi. Stacionárny bicykel si obľúbili tiež ľudia, ktorí milujú kardio pohyb a radi sa pri cvičení riadne vypotia. Výhodou rotopedu je to, že na ňom môžete cvičiť doma a popri tréningu sledovať televízor, počúvať hudbu alebo sa učiť slovíčka. Vďaka rotopedu si precvičíte predovšetkým spodnú časť tela a posilníte kardiovaskulárny systém.

Stacionárny bicykel pre celú rodinu

Ak plánuje bicykel využívať celá rodina a bude v prevádzke naozaj každý deň, kúpte si model, ktorý má vyššiu nosnosť, pevnú konštrukciu a radí sa medzi profesionálne trenažéry. Masívna konštrukcia je navyše odolná voči otrasom a na pevnom rotopede sa lepšie cvičí. Pri kúpe rotopedu pre celú rodinu bude pre vás smerodajné to, aby sa dalo sedadlo i riadidlá nastaviť do rôznej výšky. Pri dlhšom cvičení by vám tvrdé sedadlo spôsobili diskomfrot, a preto sa zamerajte na modely s čalúnením povrchom sedadla. Nemenej dôležitý je aj zotrvačník, ktorý by mal pri modely bicykla pre celú rodinu vážiť minimálne 5 kg. Možno ste postrehli, že niektoré stacionárne bicykle sú príliš hlučné. Keď chcete hluku predísť, zaobstarajte si bicykel s indukčným alebo magnetickým brzdným systémom. Trénovanie vás bude naozaj baviť, keď budete mať možnosť sledovať svoj progres. To vám umožní integrovaný počítač, ktorý zaznamená každý tréning, spálené kalórie, tep alebo  vzdialenosť. Zároveň si pomocou neho môžete nastaviť rôzny tréningový plán. Elektronický ovládací panel jednoducho nastavíte jediným stlačením tlačidla. Ak sa vám zdá, že je technických informácií na vás veľa, obráťte sa na odborníkov z internetového obchodu inSPORTline, ktorí vám s výberom vhodného stacionárneho bicykla pomôžu.

 

 

 

You may also like