Ako pripraviť auto na STK? Na toto nezabúdajte!

by redakcia kankan
0 comment

Pravidelné kontroly STK sa týkajú všetkých motoristov. Pod STK môžeme rozumieť pravidelnú kontrolu vozidla, pričom sa posudzuje jeho technický stav. Vďaka tomu sa príde na to, či je vozidlo spôsobilé jazdiť v bežnej premávke alebo nie. Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek nepríjemnostiam a problémom, mali by ste svoje vozidlo na STK dôkladne pripraviť. Ako na to?

Dôležitá je informácia, že STK by ste so svojím vozidlom mali podstúpiť prvýkrát štyri roky od zakúpenia vozidla a následne každé dva roky. Väčšina ľudí má pred STK istý stres, čomu sa, samozrejme, nečudujeme. Predsa len, niekedy sa nájdu na aute problémy, ktoré na prvý pohľad nie sú známe. Ak sa však chcete vyhnúť akýmkoľvek problémom, príprava auta na STK je to správne riešenie, na ktoré by ste sa pred samotnou kontrolou mali zamerať. Nejde o nič, čo by ste nezvládli, preto sa inšpirujte našimi tipmi, čo všetko by ste mali pred STK skontrolovať.

Čo by ste mali pred STK skontrolovať?

Pred kontrolou auta by ste mali skontrolovať isté veci na aute, ktoré budú kontrolované aj na STK. Preto, ak si poriadne skontrolujete vopred, či sú v dobrom stave, vyhnete sa hneď viacerým nepríjemnostiam. Napríklad, skontrolovať by ste mali VIN číslo vozidla, funkčnosť radenia a bŕzd, nápravy, karosériu, vodu v ostrekovači, svetelnú signalizáciu a správne upevnenie EČV. Tieto veci sa kontrolujú hneď medzi prvými v rámci STK, preto sa na nich dobre zamerajte.

Pozor na povinnú výbavu

V každom prípade by ste si vždy mali skontrolovať aj povinnú výbavu. Je dôležité, aby ste mali v aute autolekárničku, výstražný trojuholník, reflexnú vestu, náhradné koleso, kľúč na matice alebo skrutky a tiež nezabúdajte na príručný zdvihák. Tieto veci by ste mali mať vždy v aute, pretože vás môže kedykoľvek zastihnúť aj policajná kontrola. Ak vaše auto nie je vybavené povinnou výbavou, hroziť vám môže vysoká pokuta.

You may also like