Ako používať krovinorez počas leta?

by redakcia kankan
0 comment

Vysoká tráva. Nie je práve najpríjemnejšia súčasť leta. Ak ľudia nechcú mať niekoľko centimetrový trávny porast v záhrade, musia počas slnečných mesiacov kosiť aspoň každé dva týždne. Niekedy sa môže stať, že nám kosenie naruší iný, dôležitejší, program a odrazu je tráva na kosenie privysoká. Vtedy potrebujete krovinorez.

Príliš vysokú trávu kosačkou nepokosíte. Pomôcť vám môže jedine krovinorez. Nemusíte ho používať len na vysoké trávy a kríky, pokosiť ním môžete aj bežnú trávu na záhrade. Ako sa naučiť používať krovinorez čo najefektívnejšie?

Dbajte na kvalitné príslušenstvo

Môže mať veľmi kvalitný krovinorez, no ak nemáte dobré príslušenstvo, práca s týmto strojom môže byť nebezpečná. V prvom rade je nevyhnutný popruh, ktorým si stroj na seba zavesíte. Uľahčíte si tým prácu, pretože nemusíte niesť celú váhu prístroja na svojich rukách. Ak máte citlivý sluch, určite nezabudnite na slúchadlá. Počas kosenia budú malé čiastočky trávy a drevín lietať všade okolo vás, preto si nezabudnite chrániť oči, či už okuliarmi alebo ochranným štítom.

Dajte si pozor na zmeny otáčok

Bežnou chybou začiatočníkov v kosení s krovinorezom je, že počas kosenia menia vysoké a nízke otáčky. Samozrejme, intenzitu zmeniť môžete. Avšak príliš časté zmeny otáčok prispievajú k prehriavaniu motora, čo vedie k skoršiemu ukončeniu práce – nestihnete pokosiť všetko, čo treba. Ak vám kosenie krovinorezom zašpinilo chodník v záhrade či terasu, na vyčistenie môžete použiť tlakový čistič, pomocou ktorého sa zbavíte aj starých usadenín.

Dozrite na správnu údržbu

Pravidelné mazanie, čistenie či výmena poškodených dielov. Vlastnosti krovinorezov nemôžete využívať naplno, ak váš krovinorez nie je v stopercentnom stave. Zistite si, v akom pomere je potrebné pridávať olej a benzín. Kontrolujte vzduchový filter a všímajte si prípadné nezvyklé zvuky, ktoré ak by krovinorez vydával, niečo by nebolo v poriadku.

 

Zdroj obrázku: Miljan Zivkovic / Shutterstock.com

You may also like