Aké otázky je nutné si zodpovedať pred kúpou štvorkolky

by redakcia kankan
0 comment

Štvorkolky sa na našich cestách a v záhradách stávajú pomerne bežným dopravným i pracovným strojom. Kúpiť vyhovujúcu štvorkolku nie je zložité, ale pred výberom si položte a následnej zodpovedajte zopár základných otázok. Čo je nutné si vyjasniť pred tým, ako štvorkolku kúpite?

Kto môže riadiť štvorkolku

Riadiť štvorkolku môže každý, kto dovŕšil vek 18 rokov. V závislosti od výkonu štvorkolky potrebujete vodičské oprávnenie rôzneho typu. Väčšina štvorkoliek výkonom spadá pod vozidlá, ktoré je možné riadiť s vodičákom skupiny B.

Okrem štvorkolky si do výbavy dokúpte oblečenie a prilbu, a to hlavne vtedy, keď chcete štvorkolku využívať na športovú jazdu. So štvorkolkou musíte chodiť na technické kontroly a počas jazdy po cestách ju mať poistenú.

Kde môžete riadiť štvorkolku

Štvorkolka je ako iné vozidlá, čo znamená, že ju môžete riadiť všade, kde aj automobil. Na diaľnicu smiete vyjsť len so strojom, ktorý je pre takúto jazdu homologizovaný a zvládne rýchlosť vyššiu ako 80 km/h.

V lese alebo po poli smiete jazdiť len s povolením majiteľa pozemkov. Ak chcete zažiť športovú jazdu a skúšať rôzne triky, odporúčame využiť off roadové cvičiská a závodné trate.

Na čo chcete využívať štvorkolku

Zásadné pred kúpou štvorkolky je to, akým spôsobom ju chcete využívať. Hľadáte terénne vozidlo na zábavu a adrenalínovú jazdu? Kúpte si športovú štvorkolku t.j. quad. V prípade, že potrebujete štvorkolku na prácu v záhrade a na poli, zamerajte sa na UTV a ATV štvorkolky t.j. úžitkové modely.

Kúpiť na prácu ATV alebo UTV

Farmári a majitelia veľkých záhrad si musia vybrať medzi ATV a UTV štvorkolkou. Keď chcete ušetriť, kúpte ATV, je lacnejšia a v zásade dokáže to, čo UTV. Na druhej strane majú UTV štvokolky can am veľké výhody. Ide hlavne o krytú kabínu, ktorá umožní jazdiť a pracovať so štvorkolkou počas zimy či dažďa. Veľkým plusom je riadenie štvorkolky pomocou volantu.

Akú štvorkolku vybrať vám pomôže rozhodnúť konfigurácia na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html. Pomocou konfigurátora si dokážete zostaviť štvorkolku presne podľa svojich potrieb a predstáv.

 

 

 

You may also like