Ako dochádza k preliačeniu karosérie a ako poškodenie riešiť

by redakcia kankan
0 comment

Karoséria vozidla je z estetického hľadiska najdôležitejším prvkom na aute. Jej poškodenie je postrachom motoristov, ktorí sa starajú o automobil ako o vlastného potomka. Pravda je, že pre mnohých je auto ako člen rodiny. Vaša snaha o dokonalý vzhľad karosérie môže skončiť behom jednej sekundy. Ako dochádza najčastejšie k preliačinám na aute a ako sa dá preliačina odstrániť?

Parkoviská sú nebezpečné miesta

K preliačinám na karosérii dochádza hlavne na parkoviskách. Prvou situáciou je poškodenie spôsobené pri parkovaní. Malí ťukanec a na svete je preliačina ako svet. Ak je parkovanie vaša slabá stránka, radšej parkujte na okraji parkoviska alebo na väčších parkovacích miestach. Pár metrov chôdze navyše vás nezabije a nebudete mať pot na čele pri každom parkovaní.

Že je parkovisko nebezpečné miesto dokazuje ďalšia príčina vzniku preliačin. Ide o vandalizmus na aute. Jeden sekundový kopanec a na svete je preliačina väčšia ako kráter na mesiaci. V tomto prípade je odporúčanie jasné. Snažte sa parkovať medzi dvomi autami a naopak sa vyhýbajte parkovaniu pri chodníku.

Budete si hlavu o múr búchať, keď si spomeniete, ako ste mohli kúpiť za výhodné peniaze garáž a nespravili ste tak. Okrem vandalov číha na karosériu ďalší nepriateľ, nad ktorým nemáme moc. Ide o počasie. Spadnutá vetva, víchricou priviaty kameň alebo krupobitie vytvoria na vozidle nie jednu, ale niekoľko nepekných preliačin. Oprava karosérie je v tomto prípade nevyhnutná.

Ako zmizne preliačina bez stôp

Vedeli ste, že preliačiny na aute je možné opraviť bez jedinej stopy. Znamená to, že nemusíte meniť časť karosérie. Vozidlo nestráca na hodnote a na laku nie je možné nájsť miesto, kde preliačina bola. Pri oprave preliačin šetrnou metódou sa používa sada na opravu preliačin a zázračná metóda sa volá PDR.

Sada na opravu preliačin obsahuje špeciálne nástroje vyrobené z kvalitnej ocele. Nástroje majú rôznu veľkosť. Dokážu sa dostať aj do malých štrbín pod karosériu. Vďaka nástrojom je možné preliačiny vytláčať alebo vyťahovať. Ide o precíznu prácu, ktorú môžu vykonávať len špeciálne školení servisní pracovníci. Špecializované servise spolupracujú s poisťovňami. Ak ste poistení, všetky formality preplatenia škody vybavia za vás.

 

 

 

 

 

You may also like