5 trendov v obývacej izbe pre rok 2023

by redakcia kankan
0 comment

Pri zariaďovaní interiéru by ste sa mali riadiť hlavne svojimi pocitmi a vkusom. Napriek tomu nezaškodí sledovať nové trendy a zobrať si z nich inšpiráciu, ktorú dokážete zapracovať do vášho príbytku. V oblasti interiérového dizajnu sa neustále niečo mení a novinky sa striedajú rýchlejšie ako modelky na predvádzacom móle. Ktoré trendy v zariaďovaní obývacích izieb vstúpia na piedestál v prvých mesiacoch nového roka?

1. Minimum masívneho nábytku

Aj v roku 2023 bude badať trend, ktorý sa rozvinul pred niekoľkými rokmi. Ide o absenciu masívnych kúskov nábytku. Veľké obývacie steny ako od babičky sú dávnou minulosťou. Nahradili ich kúsky nábytku, ktoré môžete vyberať individuálne, postupne ich dokupovať ako kolekciu a stavať ich do rôznych častí miestnosti. Takto variabilné sa vyrábajú obývacie steny, stoly a stolíky i sedacie súpravy.

2. Pestrejšie farby aj na nábytku

Nábytok mení farby, a to dokonca nielen kreslá či sedacie súpravy. Farebné sú tiež steny, police a skrinky. Samozrejme, že pretrváva móda bielej a čiernej, ale pridáva sa k nim aj béžová. Pre odvážnych je určená pastelová úprava povrchu nábytku.

3. Oblúky a oválne tvary

Oblúky sa postupne prepracovali z úpravy stien až do nábytku. Oválne tvary sú vizuálne veľmi prívetivé. Vyvolávajú domácky a pohodlný pocit. Do oválneho tvaru sú ladené sedacie súpravy, kreslá a konferenčné stolčeky. K oválnym tvarom neodmysliteľne patria servírovacie stolčeky na kolieskach a izbové rastliny v kvetináčoch na guľatom podstavci.

4. Netradičné dekorácie

Moderná stavba plná kriviek na stenách alebo v podobne skosenej strechy si priam žiada netradičné dekorácie. Takéto dekorácie však dokážu narobiť zázraky v každom priestore. Ktoré dekorácie budú in v budúcom roku? Ide napríklad o umiestnenie skla, mramoru či dreva na kus steny. Lacnejšou náhradou sú tapety. Na stenách nesmú chýbať ozdoby z prírodných materiálov, zrkadlá v zaujímavom ráme, osvetlené poličky.

5. Hra so svetlom

Hra so svetlom je badateľná nielen pri osvetlení nábytku. Útulný kútik vytvorený z malého odkladacieho stolčeka, pohodlného kresla alebo ušiaka musí byť osvetlený účelne i efektne. Stojace lampy v netradičnom tvare postavené nad kreslo umožnia vychutnávať si čítanie alebo popíjanie kávy. Nikdy nezabúdajte, že aj ten najnudnejší nábytok sa zmení na moderný kúsok, keď do políc, do rámov skriniek alebo pod sedačku nalepíte LED pásiky.

 

 

You may also like