10 dôvodov, prečo používať oregánový olej

by redakcia kankan
0 comment

Prírodné antibiotikum a silný rastlinný olej, ktorý si poradí s rôznymi ochoreniami. To je esenciálny oregánový olej. Aké problémy vyrieši a prečo by ste po ňom určite mali siahnuť?

Zvnútra, i navonok. Čo oregánový olej dokáže?

Výhodou je, že ho môžete užívať rôznymi spôsobmi. Či už do jedla, v aróma lampe, na inhaláciu alebo lokálne ošetrenie pokožky. Okrem toho je mimoriadne všestranný:

  1. Bojuje proti voľným radikálom. Vďačí za to obsahu vzácnych fenolov – karvarol a tymol. Sú to silné antioxidanty, ktoré dokážu bojovať s voľnými radikálmi. Vďaka tomu oregánový olej pôsobí ako prevencia rôznych civilizačných ochorení, napríklad neurodegeneratívnych porúch, kardiovaskulárnych chorôb, ale aj rakoviny.
  2. Je skvelý na trávenie. Zmierňuje ťažkosti ako pálenie záhy alebo problémy s trávením po jedle. Bojuje tiež proti plynatosti a nadúvaniu.
  3. Pôsobí proti baktériám. Aj preto je oregánový olej považovaný za prírodné antibiotikum. Bojuje s baktériami, ktoré spôsobujú bežné infekcie.
  4. Má protizápalové vlastnosti. Dokáže zmierniť tak vnútorné, ako aj vonkajšie zápaly. Pri lokálnej aplikácii zmierni bolesti a podráždenie postihnutého miesta.
  5. Bojuje s parazitmi. Zničí vnútorné parazity ako pásomnice alebo škrkavky, ale aj vonkajšie parazity – vši, blchy, či komáre.
  6. Ničí plesne. Trápia vás kožné plesňové ochorenia? Poradí si s nimi práve oregánový olej. Vylieči plesňové ochorenia nechtov, či atletickú nohu.
  7. 10 dôvodov, prečo používať oregánový olejJe vynikajúci v boji proti vírusom. Preto pomôže pri vírusových ochoreniach ako chrípka, osýpky, mumps a pod.
  8. Uľaví pri respiračných chorobách. Eliminuje hlien, nahromadený v dýchacích cestách. Upokojuje podráždené hrdlo a stimuluje kašeľ.
  9. Podporí imunitu. Stimuluje imunitný systém a funkcie bielych krviniek.
  10. Podporí zdravie pokožky. Či už vás trápia plesňové ochorenia alebo iné podráždenia kože, oregánový olej prispeje k rýchlejšiemu vyliečeniu.

 

You may also like