Tipy, ako sa dostať do vianočnej nálady, aj keď sa tak práve necítite.

by redakcia kankan
0 comment

Rok 2022 bol pre mnohých naozaj náročný a plný neočakávaných situácií. Niekedy môže byť ťažké dostať sa do vianočnej nálady, keď na vás dolieha pracovný stres alebo si práve prechádzate ťažkou životnou situáciou.  Je pochopiteľné, že s príchodom vianočných reklám môže byť toto obdobie vyčerpávajúce. Od organizovania vianočných večierkov, cez vyberanie darčekov pre rodinu alebo kolegov, ktorých sotva poznáte či pečenie množstva koláčov. Existuje skutočne veľa stimulov, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať ako nočná mora.

Avšak, je dôležité pamätať na to, že Vianoce sú o šírení radosti a pohody. Nejde o drahé darčeky pod dokonale dekorovaným stromčekom. V prvom rade by nám malo záležať na rodinnej atmosfére s tými najbližšími. Tu je pár tipov, ako sa dostať do vianočnej nálady, aj keď sa na to tento rok moc necítite:

Stretnite sa s priateľmi a rodinou

Niet nad kvalitný čas strávený so svojimi blízkymi na vašom obľúbenom mieste. V tomto čase ošiaľu je ideálne porozmýšľať kam na výlet do prírody. Zoberte priateľov, rodinu a utečte pred preplnenými nákupnými centrami.

Nestresujte sa kvôli drahým vianočným darčekom

Vianočné obdobie býva pre mnohé rodiny finančne náročné. Ako spoločnosť sme v dnešnej dobe vedená ku konzumnejšiemu životu. Kedysi bolo zvykom nájsť si pod stromčekom práve jeden darček. Dnes je to o predbiehaní, kto dostane viac a kto zase drahšie.

Skúsme sa ale zamyslieť. Na ktorý darček si spomenieme pri otázke, aký najkrajší dar sme v živote dostali? Boli to drahé hodinky a značková kabelka? Alebo to boli ručne upletené ponožky od starkej, rodinný portrét či výlety s deťmi? Nemusíte míňať stovky eur, aby ste niekomu spravili radosť. Často najviac potešia ručne vyrábané veci či zážitky.

Pomôžte niekomu v núdzi

Sviatočné obdobie je skvelý čas na pomoc tým, čo to potrebujú. Akákoľvek forma charitatívneho gesta sa vám raz v živote vráti. Minimálne budete cítiť pocit zadosťučinenia a vidieť láskavé úsmevy, ktoré prinesiete. Či už darujete jedlo, staré kabáty, hračky alebo svoj čas, nikdy nešľapnete vedľa.

Zúčastnite sa vianočného podujatia

Jedným z najistejších spôsobov, ako si vrátiť vianočnú náladu, je zúčastniť sa vianočného večierku s kolegami či ísť na vianočné trhy. Naprieč Slovenskom sa konajú v mnohých mestách. Stačí si len vybrať cieľovú destináciu a spojiť to s tipmi, kam na výlet Stredné Slovensko, Západné či Východné Slovensko. Sviatočné melódie, vôňa vareného vína, škorice a rozžiarené mestá môžu byť skvelý spôsob, ako si povedať, že Vianoce už klopú na dvere bez kŕčov v bruchu.

Záverečné myšlienky

Pamätajte, že nič nie je také zlé, ako sa zdá. Vianočné obdobie je časom na zamyslenie nad všetkými požehnaniami, ktoré v živote máme. Snažte sa nevtiahnuť do reklamnej komercie a pamätajte o čom to skutočne je: o láske, starostlivosti a o ľuďoch, na ktorých nám záleží.

 

You may also like