Stuhnutá krčná chrbtica – pomôže anatomický vankúš

by redakcia kankan
0 comment

Kúpili ste si pred časom zdravotný matrac kvôli bolestiam chrbtice a tie neustúpili? Na vine môže byť váš vankúš. Samotný matrac uľaví bolestiam v strednej a spodnej časti chrbta, ale na krčnú chrbticu má najväčší vplyv vankúš. Skúste na pár dní vymeniť klasický vankúš za anatomický a sami sa presvedčte, že bolesti zmiznú.

Nesprávne sedenie a nedostatok pohybu

Krčná chrbtica sa zväčša ozve po dlhom sedení alebo jednostrannom zaťažení tela. Ak sedíte celý deň za počítačom s myšou v ruke, bolesti na seba nenechajú dlho čakať. Sedavú prácu by ste mali kompenzovať pohybom. Občas si doprajte masáž a hlavne investujte do anatomického vankúša. Bolesti v žiadnom prípade neignorujte, pretože môžu prerásť do chronického stavu a vyvolať závrate.

Prvé dni s anatomickým vankúšom

Spanie na anatomickom vankúši veľa ľudí vzdá po pár dňoch, pretože na ňom nedokážu zaspať alebo dokonca pociťujú ešte silnejšie bolesti. Anatomický vankúš je o niečo tvrdší ako klasický, takže tieto pocity sú úplne bežné, ale mali by vymiznúť po 10 až 14 dňoch. Ak sa tak nestane, možno ste si vybrali nevhodnú hrúbku alebo tvar vankúša.

Zázrak skrytý v pamäťovej pene

Anatomické vankúše sa vyrábajú z pamäťovej peny, ktorá pomocou teploty ľudského tela mení tvar. Vďaka tejto schopnosti sa dokážu vankúše prispôsobiť krivkám hlavy a krku. Krčná chrbtica bude mať vo všetkých častiach pevnú oporu. Anatomické vankúše z pamäťovej peny je možné kúpiť v rôznom tvare a rôzne tvrdé. Ideálne anatomické vankúše pre spanie na chrbte sú tie, ktoré pripomínajú dvojitú vlnu. Sústreďte sa na vyššie modely vankúšov strednej tuhosti. V prípade, že preferujte spanie na boku, kúpte si vankúš tvrdší a v klasickom obdĺžnikovom tvare.

Anatomické vankúše odstránia nielen bolesti

Anatomický vankúš a zdravotný matrac sa prioritne používajú na odstránenie alebo elimináciu bolestí chrbtice. Dokážu však pôsobiť aj preventívne a majú i iné účinky. Počas spania na anatomickom vankúši by váš partner mal prestať chrápať. Po prebudení sa budete cítiť odpočinutejšie a nebude vás bolieť hlava. Penové vankúše sú tiež dobrou voľbou pre alergikov.

 

 

You may also like