Recept na modernú výzdobu kuchyne

by redakcia kankan
0 comment

Kuchyňa už dávno nie je len miestnosť, kde sa varí. Je srdcom každého domova, najdôležitejšou miestnosťou, ale aj tou, kde vzniká množstvo zaujímavých nápadov a kde končí každá úspešná oslava. V kuchyniach, pokiaľ majú aj jedálenský kút, členovia domácnosti spoločne sadajú k stolu a trávia tu veľa času. Preto, okrem toho, že kuchyňa by mala byť maximálne funkčná, stojí za to, aby lákala a povzbudzovala svojím atraktívnym dizajnom. Ako moderne zariadiť kuchyňu? Aké dekorácie do kuchyne v nej vytvoria výnimočnú atmosféru?

Nielen to, čo je nevyhnutné, čiže štýlové dekorácie do kuchyne

Chladnička, varná doska, rúra, veľká pracovná doska… Samozrejme, to všetko musí byť v každej kuchyni! Ale nemal by chýbať priestor pre predmety, ktoré, dá sa povedať, až tak nepotrebujeme, ale spríjemňujú náš pobyt v kuchyni a zdôrazňujú jej jedinečnú klímu. Ako môžete skrášliť kuchyňu?

  • Kvety a bylinky v kvetináčoch – krásne zelené živé rastliny prinášajú teplo do každej miestnosti a budú skvelou výzdobou kuchyne. Stojí za to mať kvety nielen vo váze na stole, ale aj v kvetináčoch, a to na parapete, pracovnej doske alebo na polici. Mnoho rastlín dobre znáša klímu v kuchyni – časté vetranie a vlhkosť sú pre ne prívetivým prostredím. Samozrejme je potrebné myslieť na zaistenie zodpovedajúceho množstva svetla a pravidelné utieranie listov, najmä ak používate plynový sporák. Na druhej strane, bylinky budú nielen krásne vyzerať, ale budú aj nádherne voňať, čo dokonale obohatí klímu v kuchyni.
  • Obrazy na stenách – kuchyňa ako srdce domova je vynikajúcim miestom na výzdobu jej stien rodinnými fotografiami, ale aj zaujímavou grafikou, ktorá interiér kuchyne zmodernizuje. Ide o jednoduchý, rýchly a veľmi účinný spôsob, ako vyzdobiť steny v kuchyni, vďaka čomu miestnosť získa nový charakter. Nepochybne si každý nájde obraz do kuchyne podľa vlastnej predstavy o vysnívanej kuchyni.

You may also like