Recept na modernú výzdobu kuchyne

by redakcia kankan
Recept na modernú výzdobu kuchyne

Kuchyňa už dávno nie je len miestnosť, kde sa varí. Je srdcom každého domova, najdôležitejšou miestnosťou, ale aj tou, kde vzniká množstvo zaujímavých nápadov a kde končí každá úspešná oslava. V kuchyniach, pokiaľ majú aj jedálenský kút, členovia domácnosti spoločne sadajú k stolu a trávia tu veľa času. Preto, okrem toho, že kuchyňa by mala byť maximálne funkčná, stojí za to, aby lákala a povzbudzovala svojím atraktívnym dizajnom. Ako moderne zariadiť kuchyňu? Aké dekorácie do kuchyne v nej vytvoria výnimočnú atmosféru?

Nielen to, čo je nevyhnutné, čiže štýlové dekorácie do kuchyne

Chladnička, varná doska, rúra, veľká pracovná doska… Samozrejme, to všetko musí byť v každej kuchyni! Ale nemal by chýbať priestor pre predmety, ktoré, dá sa povedať, až tak nepotrebujeme, ale spríjemňujú náš pobyt v kuchyni a zdôrazňujú jej jedinečnú klímu. Ako môžete skrášliť kuchyňu?

  • Kvety a bylinky v kvetináčoch – krásne zelené živé rastliny prinášajú teplo do každej miestnosti a budú skvelou výzdobou kuchyne. Stojí za to mať kvety nielen vo váze na stole, ale aj v kvetináčoch, a to na parapete, pracovnej doske alebo na polici. Mnoho rastlín dobre znáša klímu v kuchyni – časté vetranie a vlhkosť sú pre ne prívetivým prostredím. Samozrejme je potrebné myslieť na zaistenie zodpovedajúceho množstva svetla a pravidelné utieranie listov, najmä ak používate plynový sporák. Na druhej strane, bylinky budú nielen krásne vyzerať, ale budú aj nádherne voňať, čo dokonale obohatí klímu v kuchyni.
  • Obrazy na stenách – kuchyňa ako srdce domova je vynikajúcim miestom na výzdobu jej stien rodinnými fotografiami, ale aj zaujímavou grafikou, ktorá interiér kuchyne zmodernizuje. Ide o jednoduchý, rýchly a veľmi účinný spôsob, ako vyzdobiť steny v kuchyni, vďaka čomu miestnosť získa nový charakter. Nepochybne si každý nájde obraz do kuchyne podľa vlastnej predstavy o vysnívanej kuchyni.

You may also like