Prečo kúpiť podložku na cvičenie a čo k nej dokúpiť

by redakcia kankan
0 comment

Cvičíte radi doma? Pri domácom tréningu sa vám zíde podložka na cvičenie. Podložka plní veľa funkcií a cvičenie vám spríjemní. Ak si k podložke dokúpite zopár malých pomôcok, dokážete zostaviť tréning pre posilnenie celého tela. Cvičte v pohodlí domova bezpečne, zábavne a efektívne.

Akú podložku na cvičenie kúpiť

Keď budete vyberať podložku na cvičenie, preverte si jej veľkosť, materiál a protišmykové vlastnosti. Na posilňovanie a dynamické cvičenia kúpte hrubšiu podložku, jej hrúbka by mala byť cca. 6 – 8 mm. Dbajte na protišmykový povrch. Medzi najpevnejšie a na cvičenie pohodlné patria podložky vyrobené z gumy. Pri cvičenie na podložke zabavte svoje deti tak, že im kúpite gumovú trampolínu. Trampolína je rovnako zábavná ako detské bicykle a umožňuje deťom športovom v interiéri.

Dôvody, prečo kúpiť podložku na cvičenie

Vďaka podložke získate pri cvičení tieto výhody:

  • Zaistenie stability pri dynamickom a kardio cvičení, eliminácia rizika pošmyknutia
  • Zníženie tlaku na jedno miesto pri cvičení so záťažou na podlahe
  • Zmenšenie otrasov a dopadov na kĺby pri skákaní a behaní
  • Podlahe pod podložkou nehrozí poškodenia ani po páde ťažkej činky
  • Podložka izoluje zvuk, susedia budú uchránení pred zvukmi dupania a búchania

S čím cvičiť na podložke na cvičenie

Na podložke na cvičenie sa dá realizovať veľa typov tréningov. Môžete si stiahnuť videá a cvičiť intervalovo. Na podložke môžete skákať i behať, takže si pokojne kúpte švihadlo. Za pár minút skákania na švihadle spálite viac ako pri behaní. Okrem kardia je podložka perfektná pomôcka na pomalšie cviky s odporovou gumou. Gumovú slučku si nasuňte na stehná a precvičujte svaly na stehnách alebo zadku. Odporové lano pretiahnite cez chodidlá a po ležiačky precvičujte svaly na nohách ako na leg presse.

Na podložke sa pohodlne leží. Dokúpte si na domáce cvičenie činky, na výber máte jednoručky, nakladacie či guľové činky. V polohe ležmo precvičujte bicepsy a tricepsy. Činku si položte na brucho a zvýšte tak záťaž pri realizácii mostíka na jednej a dvoch nohách. Činku si môžete položiť aj na prsia a cvičiť so záťažou skracovačky. Zvýšiť záťaž pri rôznych cvikoch na podložke umožňuje záťažová vesta. Na cvičenie je pohodlnejšia ako činky, keďže máte voľné ruky. Vestu využijete aj pri behaní a inom kardio cvičení. Kde zohnať menované pomôcky? No predsa na stránkach obchodu inSPORTline.

 

 

 

You may also like