Nosič bicyklov na ťažné. Výber najobľúbenejšieho nosiča má svoje úskalia

by redakcia kankan
0 comment

V anketách obľúbenosti nosičov bicyklov víťazí nosič na ťažné. Tento praktický nosič má veľa výhod, ktoré ho napriek vyššej cene radia medzi najviac predávané nosiče. Napriek tomu, že ide vskutku o kvalitný produkt, jeho výber by ste nemali podceniť a overiť si pri kúpe nasledujúce parametre.

Aké typy nosičov bicyklov poznáme

Nosiče bicyklov podobne ako strešné boxy patria do výbavy nejedného motoristu. Nosiče prevezú do vzdialenejších miest bicykle a elektobicykle. Strešné boxy dokážu objemovo poňať veľký náklad. Bez problémov do nich uložíte športové náradie alebo detské turistické nosiče pre najmenších výletníkov. V oblasti nosičov bicyklov máte z čoho vyberať. Podľa vašich kritérií si môžete kúpiť nosič na piate dvere, nosič na strechu alebo nosič na ťažné zariadenie. Nosič na strechu odporúčame vodičom, ktorí nevlastnia strešný box, i keď niektoré boxy sú menšie a dajú sa vedľa nich pripevniť nosiče. Nosič na strechu je pre mnohých ľudí nepraktický kvôli komplikovanému vykladaniu bicyklov na strechu a nemožnosti vojsť do nižšej garáže. Nosiče bicyklov na piate dvere zase prekážajú pri otváraní kufra a dajú sa inštalovať len na vozidlá s rovnou zadnou časťou. Z uvedených dôvodov dávajú cyklisti prednosť nosiču na ťažné zariadenie. Za predpokladu, že váš automobil ťažným disponuje, odporúčame vám práve tento typ nosiča.

Toto si všímajte pri kúpe nosiča na ťažné

Vybrať si nosič bicyklov na ťažné je jednoduché, ale napriek tomu myslite pri jeho kúpe na zopár drobností. Napríklad na nosnosť ťažného zariadenia. Možno ani netušíte, že aj ťažné zariadenie má obmedzenú nosnosť, ktorá by pri prevážaní viacerých elektrobicyklov mohla robiť problémy. Obmedzenú nosnosť mávajú tiež samotné nosiče na ťažné. Zároveň je vhodné si preveriť, či po vyložení bicyklov na nosič budete vidieť cez zadné sklo. Dá sa nosič sklopiť? Táto na prvý pohľad maličkosť sa vám zíde v menšej garáži a pri otváraní kufra. Ak sa nosič nedá sklopiť, budete ho musieť často demontovať. Kvôli bezpečnosti bicyklov je lepšie investovať do nosiča, ktorý má systém uzamykania bicyklov. Z praktického hľadiska vám odporúčame si vybaviť tretiu poznávaciu značku. V opačnom prípade vás bude pri inštalácii nosiča vždy zdržovať prehadzovanie zadnej značky na nosič.

 

You may also like