Čo môže farba očí vypovedať o žene?

by redakcia kankan
0 comment

Príležitosť lepšie spoznať človeka, jeho vnútorný svet, morálku a charakter spočíva v mnohých faktoroch, fyziologických aj psychologických. Ženu možno opísať podľa jej správania, štýlu obliekania, chôdze a spôsobu reči. No mnohí hovoria, že najpresnejším zdrojom informácií sú oči.

Je známe, že sú to práve oči, ktoré sú zrkadlom duše. Aj starí filozofi odporúčali začať študovať človeka z očí. Povedali, že stojí za to chrániť si oči pred pohľadom zlého človeka. Úlohu očí pri poznávaní charakteru potvrdzuje aj moderný vedecký výskum. Presne o tom bude reč v našom článku.

Čierne oči

Majiteľky tmavých očí sa vyznačujú tvrdohlavým, proaktívnym a nepokojným charakterom. Sú veľmi energické a zdatné. Takíto ľudia pôjdu tvrdohlavo za svojim cieľom. Niekedy ani porážka nemôže ovplyvniť ich posadnutosť víťazstvom. Takéto ženy presne vedia, čo chcú.

Hnedé oči

Ženy s hnedými očami sú prirodzene veľmi atraktívne, vtipné a majú veľkú zmyselnosť. Tento typ ženy je mimoriadne temperamentný. Ich nevýhodou je vrtošivá povaha. Podľa astrológov majú ľudia s hnedými očami spoločenský charakter a ľahko sa zbližujú s ostatnými ľuďmi. Rýchlo sa zamilujú, ale aj odmilujú. Takže buďte v strehu, ak má vaša dáma hnedé oči.

Svetlohnedé oči

Majiteľky tejto farby očí sú zasnenej povahy, milujú samotu a sú veľmi plaché. Od prírody sú pragmatické. Nie sú tiež schopné nikoho sklamať a vždy sa na nich môžete spoľahnúť. Zároveň netolerujú žiadny nátlak na seba. Podľa astrológov sú ľudia s touto farbou očí veľmi ovplyvniteľní a krivdy, ktoré sa im spôsobia si berú k srdcu.

Sivé oči

Sivooké ženy sú romantické a veľmi emotívne. Títo ľudia majú vyvinutý zmysel pre spravodlivosť. Môžu brániť práva ostatných aj seba niekedy až na vlastnú škodu. Ich hlavnou nevýhodou je arogancia. Majú tiež konfliktnú povahu a zúčastňujú sa na mnohých sporoch.

Sivo-modré oči

Perzistencia je vlastná majiteľom šedo-modrých očí. Bývajú však sentimentálni. Ich povaha je nepredvídateľná a ľahko podľahnú svojim rozmarom. Ženy so šedo-modrými očami sú pomstychtivé a dokážu si spomenúť na priestupky, aj keď na ne každý už dávno zabudol. Preto sa nečudujte, ak si bude na vaše „prešľapy“ pamätať veľmi dlho..

Modré oči

Modrooké ženy sú cieľavedomé a nie sentimentálne. Nereagujú na slzy a je ťažké ich obmäkčiť. Niekedy sa vyznačujú záchvatmi hnevu a bez príčiny upadajú do depresie. Ale tieto zmeny nálad sú zriedkavé. Najčastejšie majú pokojný charakter, ale vôbec nie sú zástancami monotónneho a pasívneho životného štýlu. S takouto ženou sa nudiť nebudete.

Tigrie oči so žltým odtieňom

Táto vzácna farba očí je bežná u žien s neobvyklým talentom. Sú veľmi umelecké a kreatívne. Sú tiež schopné čítať myšlienky iných ľudí, ale s najväčšou pravdepodobnosťou im to hovorí ich dobre vyvinutá intuícia. Ak nemáte na mysli nič zlé, potom bude fajn mať s takým dievčaťom vzťah.

Zelené oči

Zelené oči sú znakom nehy a oddanosti. Dievčatá s takýmito očami milujú úprimne a nezištne. Hlavnými povahovými vlastnosťami sú láskavosť a lojalita. Priatelia oceňujú ich lojalitu a spoľahlivosť. Sú dobré v komunikácii a vedia počúvať iných ľudí. Podľa odborníkov ide o najpriaznivejšiu kategóriu ľudí. Darí sa im aj na vedúcich pozíciách.

Šedé oči

Tie, ktoré majú šedé oči, sú rozhodné a inteligentné. Ak vzniknú nejaké problémy, nesnažia sa im uniknúť, ale okamžite ich začnú riešiť. Šedooké ženy sú schopné rozhodovať sa v situáciách, kedy je potrebné použiť inteligenciu a charakter, ako aj vôľu. Šedé oči sú znakom zvedavosti. Majú šťastie v láske a kariére.

You may also like