Čo je plávajúca podlaha a prečo si ju vybrať?

by redakcia kankan
0 comment

Staviate či rekonštruujete svoje bývanie a hľadáte vhodnú podlahu? Začínate sa orientovať v tom aké máte možnosti? Zaujala vás plávajúca podlaha a chceli by ste o nej dozvedieť viac? Tak potom sú nasledujúce riadky určené práve pre vás.

Dnes má človek k dispozícii množstvo informácií v podstate o čomkoľvek. Stačí otvoriť internetový prehliadač, napísať čo človeka zaujíma a hneď mu vyskočí niekoľko odkazov. Niekedy je však ťažké rozoznať relevantný obsah od balastu. A je jedno, či sa chcete dozvedieť niečo o cestovaní v Ázii alebo hľadáte kvalitné elektrické bicykle.

V tomto prípade sme hodnotné informácie vytriedili za vás. Ak hľadáte výhody plávajúcej podlahy kľudne čítajte ďalej a čas, ktorý by ste venovali pátraniu po kvalitnom obsahu, môžete venovať niečomu inému. Napríklad tomu či bude pre vaše nové bývanie vhodnejší trendy konvektomat alebo si vystačíte s klasickým sporákom a trúbou.

Čo vlastne je plávajúca podlaha

Pojem plávajúca podlaha znie vlastne celkom tajomne. Každému je pravdepodobne jasné, že to nie je podlaha, ktorá pláva ale pravý dôvod tohto pomenovania už tak samozrejmý nie je. Tento názov však vlastne vôbec nesúvisí s typom podlahy (väčšinou sú to laminátové či vinylové dosky). Názov je odvodený od špecifického spôsobu inštalácie.

Tradičné podlahové krytiny (ci už je to drevo, koberec alebo kachličky) sú k podkladu spravidla pevne pripevnené. Používajú sa na to rôzne spôsoby, lepenie, pribíjanie či použitie hladkých líšt. Plávajúca podlaha na podklade naopak len „spočíva“ tzv. pláva. Na zemi sa udrží pomocou správnej špeciálnej inštalácie.

3 x prečo si ju vybrať?

1.Cenová dostupnosť

Výsledok porovnania ceny a kvality jednoznačne nahráva k výberu plávajúcej podlahy

  1. Praktickosť

Plávajúcu podlahu môžete inštalovať takmer kdekoľvek ( na rozdiel od tradičnejších podlahových materiálov ). Myslíme tým akúkoľvek miestnosť a akýkoľvek druh podkladu.

  1. Rýchla a jednoduchá inštalácia

Jednoduchosť a rýchlosť inštalácie je jednoznačne obrovskou výhodou. Každý ocení čo i len najmenšie skrátenie stavebného procesu, pretože, kto už niekedy staval alebo rekonštruoval, ten veľmi dobre vie, že je to veľmi zdĺhavý a nekonečný proces. Rýchlosť a jednoduchosť zloženia plávajúcej podlahy sa oproti iným podlahovým krytinám nedá porovnať. Tiež je dôležité podotknúť, že to oproti inštalácii iných typov podlahy bude s minimom zvyškového prachu a neporiadku.

You may also like