4 spôsoby, ako zvýšiť svoju sebaúctu

by redakcia kankan
0 comment

Veľa závisí od toho, ako ste teraz sebavedomí: ako sa vyvíjajú vaše rodinné vzťahy, aký úspech dosahujete v práci a ako je to s vašim osobným životom. Postupne spolu prídeme na to, ako zvýšiť vaše sebavedomie.

Náš emocionálny stav a kvalita života závisia od toho, ako sa cítime vo vnútri a ako sa identifikujeme v spoločnosti. Ak sa dennodenne zameriavate iba na nedostatky je nepravdepodobné, že budete spokojní so svojím životom a so sebou samým. Ale dobrá správa je, že sa to dá napraviť.

Budujte svoje silné stránky

Určite viete, ako urobiť niečo lepšie ako ostatní. Pamätajte a zapíšte si svoje silné stránky na papier alebo do telefónu, aby ste mali zoznam vždy po ruke a aby ste sa ním kedykoľvek podporili.

Nemali by ste sa snažiť byť najlepší a prenasledovať strašidelný ideál. To je to, čo nás robí zakomplexovanými. Vo vašom arzenáli určite existujú také kvality ako slušnosť, schopnosť vždy dodržať svoje slovo, lepšie ako ostatní porozumieť niektorej oblasti alebo lepšie ako ktokoľvek iný variť nejaké jedlo.

Rozvíjajte sa a nezabudnite zaznamenávať svoje úspechy, aby ste videli rozdiel medzi „bol“ a „stal sa“. Čítajte viac, cestujte, veľa sa učte, buďte spoločenský, aktívny. Ľudia, ktorí sú neustále vo vývoji, nemajú čas na kopanie a bičovanie samého seba.

Myslite pozitívne

Kde sú vaše myšlienky, tam je aj vaša energia. Kde je vaša energia, tam je život. Ak ste obklopený nespokojnými ľuďmi, čoskoro budete aj vy vždy nespokojný. Ak budete vždy myslieť zle, potom to bude zlé. Analyzujte ľudí okolo seba a pochopte, ktorí z nich majú negatívny vplyv na vašu sebaúctu. Potom budete musieť budovať osobné hranice alebo sa naučiť nereagovať na komentáre. Ďalšou úplne radikálnou možnosťou je prestať s takýmito ľuďmi komunikovať.

Je tiež veľmi dôležité premeniť všetky mínusy na plusy, vo všetkom hľadať výhody a pozitíva. Neviete, ako vystupovať na verejnosti? Ale v práci máte najlepší výkon! Je vám trápne nadviazať nové známosti? Ale ste veľmi úprimný a príjemný človek! Spočiatku bude ťažké aj pri neúspechoch hľadať plusy, ale časom sa naučíte vážiť si život a poučíte sa z neho a nebudete sa sťažovať na to, aký ste chudobný a nešťastný.

Zbavte sa zbytočných vlastností

Vy sa dobre poznáte a chápete, že niektoré vaše vlastnosti môžu brániť vášmu rozvoju. Uvedomenie si a prijatie je krokom k vyriešeniu problému. Tým, že sa zbavíte toho, čo vás ťahá späť, začnete pomaly a sebavedome kráčať k svojmu zamýšľanému cieľu. Bojíte sa odsúdenia druhých alebo sa bojíte, že nebudete vypočutí – vyjadrite svoj názor s dôverou. Bojíte sa spoznať nových ľudí a nájsť si nových priateľov – začnite konverzáciu. Bojíte sa zmeny – riskujte a urobte niečo úplne nové. Prekonajte svoje obavy a nebojte sa zmeniť. Nič sa nestane iba tomu, kto nič nerobí.

Tiež nie sú najlepšími spoločníkmi na ceste k sebadôvere: odsúdenie, závisť, lenivosť a hnev. Odbytím týchto slabostí v sebe rýchlo prídete k požadovanému cieľu.

Pomôžte ostatným

Ak ste zameraný iba na seba a na svoje problémy, dostávate tým či oným spôsobom podporu a pomoc od ostatných. Nezabudnite však, že keď niečo prijímate, musíte aj dávať. Pretože sa z vás časom môže stať chudobná obeť, ktorú všetci iba ľutujú alebo sa z vás stane hrozný egoista. Ak sa rozhliadnete okolo seba, uvedomíte si, že každý čelí problémom. A sú takí, ktorí potrebujú pomoc viac ako vy. Účasťou na živote iného, ​​poskytovaním starostlivosti, fyzickou alebo finančnou pomocou sa zapájate do jeho problémov a cítite svoju dôležitosť.

You may also like