4 črty psychologicky zrelej ženy

by redakcia kankan
0 comment

Ak chcete byť úspešní, žiadaní, zaujímaví, skrátka nakombinovať v sebe veľa sociálnych rolí, keďže všestrannosť je dnes v móde. Prezradíme vám, čo vlastne stojí za pojmom „zrelá osobnosť“.

1. Podporuje iba zdravé vzťahy

“Michaela som stretla, keď mi bolo 20. Bol veselý, odvážny, krásny. Staral sa o mňa krásne: náručia ruží, plyšové hračky. Všetko alebo nič – to bol jeho princíp. Akonáhle ma stretol, už sa ma nechcel pustiť. Po šiestich mesiacoch od nášho zoznámenia mi dal ponuku na sobáš. O mesiac sme sa vzali. Život sa javil ako splnený sen. Mladý a nádejný manžel, pracoval na polícii, kytice kvetov nosil stále, chodili sme do kina, kúpil mi nové auto, dvakrát ročne sme dovolenkovali pri mori. O tomto sa mi snívalo. Počas manželstva som však stratila všetkých svojich priateľov a známych. O komunikácii s mužmi som nesmela ani snívať. Okruh mužov v mojej blízkosti tvoril môj vtedajší manžel, otec a brat. Neviem ako, ale začali sme sa hádať. Pamätám si, že som vzlykala a prosila ho, aby neodišiel a on, ktorý stál pri okne, odhodil snubný prsteň. Zbalil si veci, rozlúčil sa a o 4 ráno odišiel. Spolu s ním odišlo aj moje srdce, duša a sny. Až neskôr som sa dozvedela, že osobná pošta a sociálne siete boli hacknuté a sledované každý deň. Nevyhol sa tomu ani môj telefón. Až vtedy sa to pre mňa všetko skončilo.

Záver

Láska je zbierka pocitov, obrovské spektrum, ktoré zahŕňa rôzne emócie vrátane negatívnych. Jedno vyvažuje druhé: vášeň-nenávisť, slasť-bolesť, radosť-smútok. Všetci sú radi vo vzťahu. Zdravý vzťah vždy obsahuje rešpekt a dôveru ─ to je základ. Žiarlivosť je nedostatok dôvery. V minimálnych dávkach je užitočná: vzrušuje telo, zvyšuje záujem partnerov o seba, dodáva energiu konať, vyhrávať. Ako každý liek, aj on môže oživiť aj zničiť. Po nej už nemusí nikdy nič vyrásť.

2. Rešpektuje hranice

,,Už v školských rokoch som mal rád indickú kultúru, počúval som mantry, upokojovali ma. Samozrejme, že som nebol žiaden fanatik, iba som si občas niečo nakreslil, čítal knihy o dejinách náboženstva ─ všetko bolo vtedy pre mňa zaujímavé. Meditatívna technika maľby bola upokojujúca a po mnohých rokoch som sa začal venovať farbám. Po večeroch som kreslil, pretože som ich trávil sám. Jej práca nám nedovolila často sa vídať. Ex nechápala moje záľuby, povedala, že som v sekte a je nevyhnutné to zastaviť. Viackrát sme sa pohádali, moje kresby leteli z balkóna. Bol to zvláštny život, všetko bolo ako hmla, nevedel som, prečo žijem, kam idem a kto som všeobecne.“

Záver

Nech je ten druhý taký, aký je: rozhodli ste sa pre neho, majte svoje hodnoty. Rešpektovať hranice znamená rešpektovať právo iného na sebavyjadrenie. Samozrejme, v spojení dvoch existujú vždy spoločné ciele: partneri sa pohybujú rovnakým smerom, ale nie sú jedným celkom. Hranica prechádza tam, kde si každý ponecháva právo byť tým, kým chce, realizovať sa smerom, ktorý si sám vybral, aj keď sa táto voľba môže javiť polovičke ako čudná.

3. Preberá zodpovednosť za svoj život

“Dva roky osobnej terapie po rozvode ma postavili na nohy. Konečne som bol schopný pochopiť sám seba, uvedomiť si svoje túžby a hlavne prestať zo všetkého obviňovať ostatných. Predtým ma vždy niekto urazil, všetci ma sklamali, z nejakého dôvodu som si myslel, že mi všetci dlžia. Nekonečné nároky na všetko, čo ma obklopovalo. Ľutoval som, že som nešiel študovať réžiu. Ale ukázalo sa, že vo svojom osude môžete byť scenáristom aj hercom a režisérom, meniť scenáre podľa svojich vlastných preferencií. Musíte len prevziať zodpovednosť za svoj jedinečný a tak zaujímavý život. “

Záver

Vonkajšie hodnotenie nie je také dôležité, počúvajte iba úzky kruh ľudí, zvyšok má plné právo kritizovať a žiť, ako sa mu zachce.

4. Koná v súlade so svojimi hodnotami

„Po rozvode som sa rozhodol zmeniť svoje povolanie, začal som sa zaujímať o fotografiu a uspel som, cítil som pod nohami pevnú zem. Ráno sa teraz budím v dobrej nálade, napriek počasiu za oknami. Robím to, čo mi robí potešenie. To samozrejme neznamená, že neexistujú vôbec žiadne ťažkosti, nie všetko a nie vždy ide hladko. Boli aj ťažké obdobia, keď neboli žiadni klienti, ale vo všetkom existujú dve strany.“

Záver

Cez hodnoty prejavujeme svoje poslanie, čo znamená, že si vyberáme pole činnosti a často nevedome, bez toho, aby sme to o sebe čo i len vedeli. Najhoršie, čo môžete vo svojom živote urobiť, je žiť tak, ako hovoria iní, usilovať sa o to, čo je pre ostatných dôležité a neskúšať hľadať svoju vlastnú cestu.

 

 

You may also like