Poradíme vám, ako vybrať šatníkovú skriňu do spálne

by redakcia kankan
0 comment

Výber šatníkovej skrine do spálne nie je len o priestore na ukladanie oblečenia a iných drobností. Šatníková skriňa ovplyvní celkový vzhľad miestnosti. Keď hľadáte trendový a trvanlivý nábytok, uvažujte o skriniach z masívu. Uvedomte si, že investícia do šatníka je vkladom na dlhé roky. Neviete si z ponuky skríň vybrať? Prinášame vám zopár tipov, ako pri kúpe šatníkovej skrine do spálne postupovať.

Zvážte veľkosť spálne a jej dispozíciu

Pred tým, než sa rozhodnete pre konkrétny šatník, premyslite si, koľko priestoru potrebujete. Detailne zmerajte dostupný priestor v spálni a zvážte, aké množstvo oblečenia a doplnkov potrebujete skladovať. Vyberte šatníkovú skriňu, ktorá ponúka dostatočný priestor na uspokojenie vašich potrieb bez toho, aby spálňu preplňovala. Ak máte malú spálňu, riešením môže byť vstavaná skriňa na chodbe a do spálne umiestnite len komodu.

Materiál a možnosti úložného priestoru

Pri výbere šatníkovej skrine sa zamerajte na kvalitu materiálov. Spálňový nábytok z masívu je vynikajúcou voľbou, pretože je odolný, trvanlivý a vytvára veľmi útulný priestor. Drevený nábytok prináša do spálne teplo a charakter. Nábytok z masívneho dreva je nábytkom na celý život, nábytkom robustným a stabilným.

Rozmýšľajte tiež o funkcionalite šatníkovej skrine. Veľmi praktické a funkčné je členenie šatníkovej skrine na viac zón. Moderné modely skríň majú miesto na zavesenie šiat a oblekov, zásuvky, poličky a priestor na ukladanie úložných boxov. Tieto zóny uľahčujú usporiadanie, umožňujú udržiavať v skrini poriadok a rýchlejšie sa dostať k oblečeniu. Preskúmajte rôzne konfigurácie, aby ste našli šatníkovú skriňu, ktorá vyhovuje vašim individuálnym potrebám.

Dizajn a detaily konštrukcie

Šatníková skriňa by mala dokonale zapadnúť do štýlu vašej spálne. Vyberte dizajn, ktorý lichotí celkovej estetike miestnosti. Masívne drevo prispieva k elegantnému a prirodzenému vzhľadu, pričom si môžete vybrať medzi moderným, klasickým alebo rustikálnym štýlom. Veľmi dôležité sú detaily, ktoré si overuje málokto. Konštrukcia šatníkovej skrine musí mať pevné spoje, pánty a funkčne riešené otváranie na zasúvanie či madlá. Kvalitné nábytkové kovanie zabezpečí, že sa dvere budú zatvárať a otvárať plynulo.

Dôležité je pred nákupom zvážiť finančné možnosti. Určite si rozpočet ešte pred tým, než sa pustíte do výberu šatníkovej skrine. Avšak kvalitný kus nábytku bude slúžiť dlhé roky a neoplatí sa na ňom priveľmi šetriť. S dôkladným zvážením rozmerov, materiálu, funkcionality a dizajnu môžete nájsť perfektnú šatníkovú skriňu, ktorá doplní a zdôrazní krásu vašej spálne.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like