loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Fórum » Zdravie, krása a móda » Prvá pomoc - CHRIPKA / BOLEST HRDLA

Prvá pomoc - CHRIPKA / BOLEST HRDLA

Kika

Kika: Prvá pomoc - CHRIPKA / BOLEST HRDLA. AHojte, nemate niekto nejaky zaruceny domaci recept, ako zastavit boelst v hrdle... Uz par dni citim, ze sa mi tam cosi zas "tvori" uz ma boli pri prehltani, no neviem to zastavit, a zas len vyckat kedy to prepukne naplno a stratim na par dni hlas, sa mi nechce... K lekarovi, ale tiez nejdem lebo ten moj mi snad na vsetko dava len antibiotika, a to nechcem...
16 november, 2009 o 15:45 Odpovedať

zdenka23
zdenka23: Domaci liek. Ahoj Kika,skus tento domaci liek - do horuceho mlieka pridaj lyzicku medu,cesnak prerezany napoly a kusok masla.Viem znie to nechutne,ale mne to skutocne pomohlo.Vypi to vecer pred spanim.Na bolave hrdlo zvykne pomoct aj studeny zabal-obviaz si krk navlhcenou utierkou,na to daj mikrotenovy sacok a nakoniec suchu utierku,men podla potreby.Prajem skore uzdravenie
16 november, 2009 o 22:20 Odpovedať
betka
betka: mlieko + cesnak. Ahoj Kika, mlieko s cesnakom odporucam aj ja. Cesnak ma vraj protizapalove schopnosti, funguje na baze antibiotik, takze akykolvek zapal by mal zlepsit..

Ak ti je neprijemna taka kombinacia daj si do mlieka ten medik, pripadne aj par zrniek granka - a mas prijemne kakavko
18 november, 2009 o 10:59 Odpovedať
alenka
alenka: proti na cloveka lezucej chorobe. no prijemne kakavko s cesnacikom urcite nikdy nebude, myslim si, ze tento cesnakovy zazrak pozna snad kazdy, ale malokto si trufne pokazit si chut, nechat zdvihnut zaludok atd., ked sa uz aj tak citi pod psa! musia existovat sj ine ucinne prostriedky, nie?
19 november, 2009 o 09:32 Odpovedať
mex
mex: homeopatika. existuju 2 lieky - su to homeopatika, cize nic neriskujes, vyrabaju to laboratoria Boiron (FR), jeden za vola Paragrip a druheho nazov som zabudla, ale staci sa opytat v lekarni. Jeden z nich(uz neviem ktory) je urceny presne na prve priznaky chripky, treba si ho nasadit pri prvom skriabani v hrdle atd, ale ty, Kika, ked uz to mas niekolko dni, tak by si mala asi skocit hned na ten druhy, ktory je zas ucinny pri uz prebiehajucej chorobe. Ja som ich este neskusala, ale kolega ano a tvrdi, ze jemu to naozaj zabralo na prve priznaky...
19 november, 2009 o 09:38 Odpovedať
betka
betka: Svedske kvapky. Alenka, tiez som si myslela ze mlieko a cesnak nehrozi, ale kedze nei sme male deti, zatala som paste, zavrela oci a exla to. priznam sa ze som si to dochutila grankom - ale to len kvoli farbe, lebo ja osobne ciste mlieko nevypijem /este trauma zo skolky /

napadol ma dalsi uz mozno viac prijemny recept:

kloktat so svedskymi kvapkami - jednu cajovu lyzicku zriedit v deci vlaznej vody a kloktat aspon 3x denne...

svedske kvapky su same o sebe taky mensi zazrak...
20 november, 2009 o 15:56 Odpovedať
Kika
Kika: vsetkym dakujem:). Ahojte dievcata, vdaka za tipy, naozaj velmi. Kedze mam tu bolest v hrdle nejaku taku fazovitu, ze raz velmi, inokedy mam pocit ze uz mizne, asi este urcite budem mat sancu vyuzit vase rady

Vdaka:)
27 november, 2009 o 16:50 Odpovedať
sara
sara: bolave hrdlo. Este doplnam, kedze momentalne tiez na sebe s tymto problemom trosku experimentujem

caj z bazy je super, nepit mlieko a vyhybat sa tak trochu mliecnym vyrobkom - lebo zahlienuju. a rovnako tak alkohol, cigarety, uz aj samotny dym, este viac oslabia telo.

no a dopovat sa Ceckom ako sa len da:)
02 december, 2009 o 11:39 Odpovedať
mayuss
mayuss: klin sa klinom vybija. U mna pomaha ze klin sa klinom vybija. Takze ja na bolave hrdlo jem zmrzlinu a ked citim ze to klin nevybije dam si aj bublinkovu mineralku, nech uz to samotny priebeh urychli a nech to mam hned za sebou...

Inak dodnes mi nie je velmi jasne preco sa na bolave hrdlo odporuca pit horuci caj, ked vsetci vieme ze v teple sa bacily viac rozmnozuju.... chlad by ich mal zabijat nie?

ci mi nieco uslo?:)
03 december, 2009 o 16:01 Odpovedať
lienka
lienka: caj s cerstveho zazvoru a kloktanie vody so solou. Kika, urcite pri pociataconych bolestiach hrdla pomaha vykloktavanie osolenou vodou. Je to sice velmi neprijemne, cloveka z toho vacsinou napina, ale ulava sa dostavi.
Proti pociatocnej chripke je najlepsi caj z cerstveho zazvoru...Nastruha sa zazvor, ktory sa zaleje horucou vodou a necha vyluhovat...Pre prijemnejsiu chut odporucam med, aj ked vyraznu stiplavu chut neprerazi ani on.
04 december, 2009 o 11:40 Odpovedať
miriam88
miriam88: Bolest v uchu. Ahojte, a co by ste odporucili na ucho? Pravdepodobne som dostala prievan, a cele vnutro laveho ucha dost nepekne pobolieva...
07 december, 2009 o 14:53 Odpovedať

Copyright 2014. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.