loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Fórum » Tehotenstvo, deti a rodina » Dokrmovanie v 6 mesiaci

Dokrmovanie v 6 mesiaci

bubik1422

bubik1422: Dokrmovanie v 6 mesiaci. Chcem sa opytat, co moze 6 mesacne dieta? Na obed davam mrkvu a vecer kasu Nutrilon. Moje mliecko jej uz nestaci a neviem kolko lyziciek jej mozem dat... Dnes som davala prvy krat mrkvicku 3 lyzicky a vecer tu kasu, ale len par lyziciek... Aj ked stale este chcela, bala som sa jej dat viac. Poradite mi? Dakujem.
19 august, 2009 o 21:08 Odpovedať

tinusa
tinusa: ahoj chcela by som sa opytat mam 4 mesacnu dcerku a uz som ju zacala dokrmovat mrkvou a za chvilku k tomu pridam aj zemiak ale este aj napriek tomu si stale pyta mliecko tak jej dam ale neviem ako mam postupovat aby som vynechala to mlieko za mrkvou mam jej dat toho viac aby ju to nasytilo alebo ako vie mi niekto poradit dakujem
02 december, 2010 o 17:25 Odpovedať
hena123
hena123: tinusa,

4-mesacne babo je este male, ja viem, ze slovenske zdroje casto uvadzaju, ze treba postupne nahradit prikrmom obednajsie mlieko, ale myslim, ze
po prve: vacsinou sa to vztahuje na 6-mesacne babatka (resp. 5-mesacne pri nekojenych), kde sa zacica standardne s prvym prikrmom, 4-mesacne babatko este obednajsie mliecko potrebuje (naviac ak vidis, ze si ho vyzaduje, nie je co riesit)
po druhe, mam segru vo Francuzsku, takze podla francuzskych pediatrov aj prikrmovanym 6-9 mesacnym babatkam davaju na obed 150g prikrmu + 150ml mlieka, nezvysuju nasilu objem prikrmu len preto, aby uz dieta nevladalo mlieko. Samozrejme kazde babtko je individualne a su take, ktore uz v 6tich mesiacoch zjedia na obed 190g, ale su aj take, ktore v 9tich nechcu jest skoro nic okrem mlieka. Kazdopadne v styroch mesiacoch si babatko este len zvyka na nove jedlo a nepotrebuje zjest nejake velke mnozstva, rozhodne by som mu neodopierala obednajsie mlieko.
Ja mam 10-mesacnu dceru a ona bola taky dobry priemer, prveho prikrmu sa velmi nedomahala, priberala dobre, tak som zacala s prikrmovanim az v 6,5 mesiacoch a postupne sme presli na jedno cele mlieko (umele od 7mich mesiacov -240ml vody + 8 l prasku) rano a vecer. Na obed 150g zeleniny + 150ml mlieka (150ml vody +5 lprasku) a na olovrant 150g ovocia + 150ml mlieka(toto olovrantove mlieko sme vynechali v 8-mom mesiaci). Az v 9tich mesiacoch sme vynechali obednajsie mlieko, ale zacali sme davat k vyssie uvedenemu na desiatu cely jogurt.

03 december, 2010 o 11:15 Odpovedať
tinusa
tinusa: @hena123
dakujem za radu no ja som preto zacala dokrmovat lebo tak mi to v mojom okoli kazdy povedal ze by sa malo zacat a aj moja doktorka takze nemam este uplne vynechat mlieko? lebo ja robim tak ze rano jej davam jej davku mlieka to je 210 ml lebo tolko mi uz pije potom na obed jej davam zeleninku(mrkva cela + zemiak cely) a za tym napriklad si uz dneska nepytala mlieko lebo jej to stacilo potom tak o 3-4 hodinky jej dam znova ty istu davku zeleniny a na vecer jej dam znova jej davku mlieka tych 210 ml mozem tak robit alebo to nieje velmi spravne dakujem
03 december, 2010 o 14:28 Odpovedať
hena123
hena123: jasne, nie je problem, ze uz ju prikrmujes, hlavne ak nie je tvoja mala kojena (ak som spravne pochopila). V niektorych krajinach prikrmuju uz od 3 mesiacov, nehovoriac o generacii našich mám, napriklad moja mama ma uz prikrmovala od 6tich tyzdnov. Dnes sa ale uz vie, ze prilis skoro zacinat netreba, ale 4 mesiace uz dajme tomu ok.
Nechcem urcite spochybnovat tvoju pediatricku, ale nechce sa mi verit, ze by nejaka lekarka mohla tvrdila, ze 4-mesacnemu babatku staci mlieko 2x denne. Ja si myslim, ze urcite by este mala pit mliecko 3-4 krat. Ved sa pozri hoc aj na balenie tvojho umeleho mlieka. Ja som teraz v praci, takze nemam po ruke krabicu, ale pamatam si, ze su tam vyznacene mnozstva aj frekvencie podavania mlieka podla veku a pamatam si, ze az v 10tich mesiacoch je tam mlieko iba 2x denne. Mozno to zasa oni o jednu davku prehnali, ale 4-mesacnemu dietatu urcite nestaci 210ml 2xdenne.
Vsade sa pise, ze do 8mich mesiacov je mlieko hlavný zdroj výživy bábätka a preto by sa príkrmy mali v tomto období podávať až po dojčení. Dieta v tomto obdobi stále potrebuje aspoň 600ml mlieka!
03 december, 2010 o 15:08 Odpovedať
tinusa
no ona mi povedala ze ked mi zje tu zeleninku a nahodou by si este pytala mliecko tak jej mam dat ale ze ked si nebude pytat tak jej nemam zbytocne davat aby nebola velmi tucna tak teraz neviem lebo ked som jej dneska dala tu davku zeleniny tak jej bolo dost a za tym uz nebola nespokojna takze mlieko som jej nedala neviem sice kolko to bolo tej zeleniny myslim objem lebo som to mala len v miske ale zjedla mi vsetko tak neviem asi zavolam doktorke a jej sa opytam ako to mam robit lebo nechcem aby som jej nejako ublizila ze jej budem davat vela zeleniny ale napriklad ked som sa doktorky pytala ako mam zacat dokrmovat tak mi povedala ze zacat s mrkvou potom so toho pridat zemiak potom o 3 dni do toho kalerab a tak stale po par dnoch stale nejaku inu zeleninku a ved potom toho bude mat vela tej zmesi tak ja fakt neviem ake je optimalne mnozstvo zeleniny jej dat aby to bolo tak akurat.
03 december, 2010 o 15:19 Odpovedať
hena123
hena123: ked si jej dala 1 mrkvu a 1 zemiak, bolo to podla mna medzi 100-150g (ja som si to davala do flasticiek od vyzivy, takze som tym padom vedela, kolko jej davam). Potom hovoris, ze jej das este raz rovnake mnozstvo trocha neskor, co je v poriadku, to ma ako olovrantovu davku. K tomu by som jej ale urcite dala bud na obed alebo na olovrant jedno cele mlieko (210ml) a urcite to nemoze byt vela a nemoze z toho prilis pribrat, pokial jej nedavas viac zeleninoveho prikrmu. Prave to byva pricinou prilisneho priberania, ak sa dava prilis vela prikrmu na ukor predpisanej davky mlieka podla veku. Opytaj sa radsej aj nejakej kamosky, ktora ma inu pediatricku...
03 december, 2010 o 15:31 Odpovedať
mex
mex: no baby, ja teda suhlasim s henou a hlavne by som tiez nebrala slovo doktorky ako uplne svate, lebo co vsetko som uz pocula od roznych lekarov... podla odbornych zdrojov fakt este aj 8-mesacne dieta potrebuje okolo tych 600ml mlieka, takze sa tym urcite nemoze nic pokazit! a u 4-mesacneho by som davala stale najprv mlieko a potom prikrm, ale to uz je na kazdeho zvazeni...
ja mam 9-mesacneho syna a bol taky bezproblemovy doteraz, ze som nic prilis nemusela riesit, ale stale pije 3x mlieko. Na ranajky kusok chleba, na desiatu jogurt, na obed zeleninu, na olovrant uz teraz ovocie, tiez som najprv davala iba zeleninu, ale iba raz, nedavala som uz olovrant az od 6 a 1/2 mesiaca. Zacala som v 6tich, klasika. A nie je tucny, je akurat [:-)]
03 december, 2010 o 15:40 Odpovedať
tinusa
a takze mozem si ten zeleninovy prikrm urobit aj na viac dni do predu a dam si to do flasky a do chladnicky alebo radsej stale urobit cerstve dobre takze na ranajky dam jej davku mliecka potom na obed jej dam zeleninku potom znovu mliecko na olovrant jej dam zeleninku s mliekom ale mam jej dat fakt celu davku a nie len napriklad 150 ml a potom na vecer zase svoju davku mlieka boze ked ja som z toho chora :) ale dakujem za rady a nemam ziadnu kamosku ktora by teraz len niekedy porodila takze velmi sa nemam koho opytat
03 december, 2010 o 16:01 Odpovedať
tinusa
tinusa: @mex
ale napriklad tvoj tak casto papal aj ked mal 4 mesiace lebo moja ked som jej doteraz davala len to mlieko tak mi papala kazde 3,5az 4 hodiny a tak mi papa od narodenia takze keby som jej mala davat na ranajky na desiatu nieco na obed potom olovrant a veceru tak jej by to podla mna bolo vela kedze mi neje tak casto tak preto ona napriklad nema desiatu ale hned obed
03 december, 2010 o 16:03 Odpovedať
hena123
hena123: neboj sa, ja mam tiez prve dieta a plno otazok a ohladom stravy som bola tiez nervozna, lebo som nechcela nic pokazit, ale zistila som si nejake info, porovnala som to so segrou (ona ma uz stvrte dieta, v rovnakom veku ako moje prve:)), sem tam s nejakou kamoskou a vybrala som si z toho to, podla mna to najlepsie a teraz som kludna a spokojna a mala tiez:))
ano rozhodne si mozes urobit zeleninu aspon na dva dni (2-3 dni vydrzi v chladnicke, ja pre istotu pouzivam len 2dni), mozes si to inak aj zamrazit a vydrzi to ovela dlhsie, to som robila so sezonnym ovocim a dodnes mam mrazene broskynove pyre, sem tam jej davam, ked chcem zmenit z jablk, hrusiek a bananov:)
co sa tyka mlieka:
moja sestra davala cele mlieko na ranajky, na obed 150g zeleniny+polovicne mlieko, na olovrant 150g ovocia+polovicne mlieko a na veceru cele mlieko. Tak je to urcite spravnejsie. Ja som bola leniva:) a davala som to iste mnozstvo, ale v 3 davkach, rano cele, na obed cele a na veceru cele (olovrant bez mlieka) a malej to vyhovovalo...
03 december, 2010 o 16:27 Odpovedať

Copyright 2014. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.