loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Fórum » Iné » Čo jesť v tehotenstve?

Čo jesť v tehotenstve?

Melany

Melany: Čo jesť v tehotenstve?. Ahojte, prvé mesiace som mala takú neuveriteľnú žravku, že som do seba hádzala pravdupovediac všetko na čom som dostala chuť.. konečne žravka sa mi trošku zmmiernila, a aj ma trápia výčitky svedomia pri pomyslení na tie hamburgery a pizze a pečené klobásky,.. ech, ako sa stravujete alebo ste sa stravovali prosím počas tehotenstva? čo je pre moje bábätko najideálnejšie príjimať?
02 september, 2009 o 12:11 Odpovedať

sara
sara: strava v tehotenstve. Ahoj Melany, no papat mozes v podstate cokolvek, teda aspon ja som tak jedla:) ale

hlavne zdravo a zdravo a zdravo. dbaj na to, aby si prijimala vela vitaminov a vyhybaj sa produktom pri ktorych hrozi ze su pokazene, a podobne.. taktiez sa neodporuca jest surove ryby, takze ak si nahodou fanynka sushi, na isty cas sa ho musis vzdat..

a tiez fastfoodove jedla radsej nie, jednak je to prilis tazke, a jednak by som im az tak nedoverovala, hlavne v lete ako tatarka a tak.. ale to uz istotne aj sama vies
09 september, 2009 o 16:37 Odpovedať
betka
betka: strava pre tehulku. Melany je tu uz taka podobna tema otvorena tak trosku co vsetko sa smie a nesmie v tehotenstve, kazdopadne najhlavnejsie je vylucit cigarety, alkohol a lieky podla moznosti. ostatne by malo byt ok. hoci som nedavno citala aj o plesnivych syroch ze by sa nemali jest, z dovodu moznych bakterii, ci co.. skus sa opytat svojej Dr. ci ti nevie dat nejaky zoznam co sa smie jest a co nie..
10 september, 2009 o 16:19 Odpovedať
sara
sara: strava pocas tehotenstva. Mna inak zo vsetkych stran strasili hubami, az ma tak vystrasili ze som cele tehotenstvo aj kojenie ziadnu hubu nezjedla. Pre istotu
11 september, 2009 o 10:55 Odpovedať
zulu
zulu: zakazane jest a pit v tehotenstve. co sa nema jest v tehotenstve:

- nepasterizovane syry a ine mliecne vyrobky(riziko listeriozy)
- surove resp. nedostatocne tepelne upravene maso!
- makkyse a morske plody velmi opatrne
- zle umyte surove ovocie a zelenina (riziko toxoplazmozy)
- pečen a pečenove vyrobky ( vyskoky obsah vitaminu A zvysuje riziko genetickych poruch hlavne v 1 trimestri)
- coca cola, pepsi a ine kvoli obsahu chininu (zvysuje riziko genetickych poruch hlavne v 1 trimestri)
- alkohol, cigy, drogy samozrejme
- solene vyrobky a pouzivanie kuchynskej soli a mineralok s vysokym obsahom NA(sodika)
- vela cukru a sladkosti
- zle tuky (vyprazane veci, bravcova a ina zivocisna mast)
- niektore bylinkove caje sa tiez neodporucaju, treba pit pre istotu iba tie, o ktorych viete s istotou, ze su vhodne, napr. lipovy, medovkovy
15 september, 2009 o 17:28 Odpovedať
Melany
Melany: jedlo v tehotenstve. Ahoj Zulu, aj baby, dakujem peknucke:) jak tak pozeram tak som trosku porusila to so tymi sladkostami a solou asi...

co sa moze stat inak ked vela solim? ako tym ohrozujem babo? ja som totiz tak nejak zavisla na ostrych pikantynch a silnych chutiach a teraz sa mi to este akosi zvysilo..
16 september, 2009 o 10:00 Odpovedať
sara
sara: Sol v tehotenstve. Ahoj Melany, zvyseny prijem soli ti sposobuje viacero rizik. Zvysuje krvny tlak, hrozi ti riziko mozgovej porazky, ochorenie srdca a tiez zlyhanie obliciek. Vysoky prijem soli tiez podporuje vylucovanie vapnika a moze aktivovat osteoropozu.

V tehotenstve ti este k tomu vsetkemu, aby toho nebolo malo sposobuje opuchy a zhorsuje tzv.tehotensku gestozu /teda vracanie, hypertenzia, preeklampsia a eklampsia/

preto sa radsej odnauc solit... lebo rizik je privela, myslim si.

mimochodom, vraj kazda potravina obsahuje sol - viem ze pre gurmanov, je to ruhanie ale je to tak:)
22 september, 2009 o 11:38 Odpovedať
Melany
Melany: "sara". Vdaka Sara, no mas pravdu tazsie to je, ale co nespravim pre blaho rodiny, snad si skoro zvyknem na nesolenie... nerada by som si totiz nejako ublizil, a dietatku uz toboz nie.
zatial sa mame stale fajn, nic z toho co si pisala chvalabohu nie je, ale budeme obozretnejsie

vdaka este raz
28 september, 2009 o 15:50 Odpovedať

Copyright 2014. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.