loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Fórum » Tehotenstvo, deti a rodina » Cisársky rez je vraj bezpečnejší a môže sa oň požiadať

Cisársky rez je vraj bezpečnejší a môže sa oň požiadať

alenka

alenka: Cisársky rez je vraj bezpečnejší a môže sa oň požiadať. Ja by som chcela vedieť, aký je váš názor na cisársky rez, ako bezpečnejšiu alternatívu pôrodu a či sa na Slovensku dá tiež požiadať o tento spôsob pôrodu, ako v niektorých krajinách, čiže bez toho, aby to výlučne zo zdravotných príčin dopuručil lekár...
21 máj, 2009 o 09:33 Odpovedať

Anonym: odpoved. Tak co ja viem tak na poziadanie nechcu robit cisarsky rez,lebo je to nebezpecnejsie ako prirodzeny porod.Doba liecenia je ovela dlhsia a aj bolesti su vecsie.A samozrejme aj pre to babetko nieje dobry cisarsky rez
16 jún, 2009 o 19:51 Odpovedať
zulu
zulu: cisársky rez - výhoda = dá sa naplánovať. ja som porodila všetky moje 3 deti normalne, sice s epiduralkou, ale normalne, takze som sa o to nejak nezaujimala, ale myslim, ze oficialne o to zena na Slovensku poziadat nemoze, mam ale kamosky, ktore nemali zvlastny dovod na cisarsky a dohodli sa v podstate s lekarom. Vyhoda je totiz to, ze porod sa moze presne nalpanovat a neriskujete tym to, ze vas bude rodit niekto iny...
17 jún, 2009 o 10:18 Odpovedať
lama
lama: cisarsky rez je pre mna lepsia alternativa. no ja by som zas uvitala moznost rodit cisarskym, teda este sa na babo nechystam, ale ked raz...
mam niekolko kamosiek, ktore tvrdia, ze keby si mohli vybrat, znova by rodili cisarskym...
to, co tu niekto povedal, ze to nie je dobre pre dieta je velmi polemicke... Dieta uzrie svetlo sveta po nejakych 10 minutach bez predchadzajuceho trapenia a komplikacii, jeho hlavicka nema sancu byt zdeformovana ako napriklad pri kliestovom porode, nikto ho netaha, nekmáše, ziadne predpotopne a absurdne nastrihovanie hradze a naslednych milion moznych problemov s hojenim, mocenim, sexom... Rez sa uz nerobi vertikalny ako kedysi, ale malinky, ktory rychlo zmizne a jazvu ani nevidiet...nerobi sa uz v beznych pripadoch ani uplna anestezia, cize vsetko vnimate a to ze mate vacsie bolesti, tiez nie je tak celkom pravda, pretoze bolesti pri porode su nulove, nic necitite a fakt ze si potom musite tych 24 hodin polezat a mate nejake tie bolesti hlavy nie je podla mna o vela horsie ako pri beznom porode. Kamoska mi to opisala takto:
vsetky sme na tom boli zhruba rovnako, tie, co rodili normalne si tiez nemohli poriadne sadnut ani sa vycurat, lebo ich vsetko bolelo...
25 jún, 2009 o 10:55 Odpovedať
Anonym: cisarsky rez. Ahoj ja nemam nazor na cisarsky rez za by bol zlou alternativou ale je pravda ze na Slovensku ho robit moc nechcu aj ked pre dieta je to lepsie lebo nemusi znasat tie tlaky ale horsie sa hovori ze je to pre zenu lebo sa hoja vlastne dve rany vnutorna aj vonkajsia ja som mala dva porody cisarskym a nestazujem sa a este som ten druhy aj lepsie znasala.To je moj nazor pa pa
09 júl, 2009 o 11:19 Odpovedať
Anonym: Ciasarsky porod - sekcia. ja som rodila cisarsky a myslim si ze az tak bezbolestne to nie je. Po sekcii sa nemozte bezbolestne ani zasmiat a o kychnuti, alebo prudsom zakaslani ani nehovorim, co sa tyka kojenia miminka je po sekcii s tym tiez dost vela tazkosti, kedze mate rozrezane brucho a nemozte zaujat najprirodzenejsiu polohu na kojenie.Preto som mala s kojenim velke problemy, nakoniec mi pomohla odsavacka a aj tak som malemu davala svoje mliecko len do 3 mesiacoch, co si myslim je velka skoda. Poznam, zeny ktore rodili aj normalne aj sekciou a zarucene odporucaju porod normalnou cestou, iba ak by bolo ohrozene babo alebo matka.
09 júl, 2009 o 14:43 Odpovedať
Anonym: Cisarsky rez. po cisarskom sa vam rana hoji dobreho pol roka, maminy ktore sa chcu dat po porode do formy a snivaju ze budu mat ploche brucho a budu chciet zacat cvicit na brusne svalstvo - maju v tomto pripade min. 6 mesiacov smolu, takze by som si tento zakrok určite neobjednavala, ale zalezi od okolnosti - myslim tym zdravotne maminy i dietatka.
09 júl, 2009 o 14:47 Odpovedať
Anonym: cisársky rez. Ja som rodila cisárskym rezom.Najprv som chcela len lokálku.Ale potom sa to zvrtlo tak rýchlo že som sa nestihla ani spamätať a malá bola na svete.Mala som úplnú narkozu a som rada,lebo tie bolesti po tom boli strašne.Myslím že mám dosť vysoký prah bolesti ale mala som čo robiť aby som to zvládla, prvé tri dni boli hrôza.Boli aj problémy s kojením prekonali sme ich.Ale keby som mala na výber tak rodím určite prirodzene,žiaľ nemôžem zo zdravotných dôvodov.
09 júl, 2009 o 21:23 Odpovedať
bubik1422
bubik1422: Radsej cisarsky rez. Ja som mala rodit normalnoou cestou s epiduralkou, ale na koniec sa to zvrtlo a urobili mi cisarsky rez. Aj som bola rada, lebo vzdy som chcela mat radsej cisarsky. Dali mi na vyber, ci chcem byt pri vedomi, alebo mi daju celkovu narkozu. Kedze ja som padavka, tak som si vybrala celkovu narkozu. Prve tri dni po cisarskom boli dost narocne, ale dalo sa to zvladnut. S kojenim som mala dva dni problem, kym si mala zvykla... A dnesnym dnom este stale kojim uz piaty mesiac a planujem, asi tak do roka. Takze druhe dieta by som tiez chcela rodit radsej cisarskym rezom. Lebo po spontannom porode sa zena zotavuje ovela dlhsie, zasivanie, sex, toaleta... Alebo ak nahodou spontanne, tak urcite len s epiduralkou. Ale u mna na prvom mieste je urcite cisarsky rez. Takze ja ho odporucam
10 júl, 2009 o 22:17 Odpovedať
bubik1422
bubik1422: Cviky po cisarskom. Este by som chcela dodat, ze cvicit po cisarskom moze zena uz od tretieho mesiaca po sekcii, ale samozrejme len vtedy ak ju nic neboli a citi sa na to... Ja som za cele tehotenstvo pribrala 22kg ale hned po porode som stratila 10kg. Bala som sa, ze mi vsetko ochabne, tak som zacala pravidelne cvicit... A teraz som piaty mesiac po porode a navyse mam uz len 3kg, aj ked samozrejme brusko este stale nie je take, ake ma byt. Ale k tomu sa urcite dopracujem, teda dufam. Drzkam vsetkym tehulkam palce
10 júl, 2009 o 22:33 Odpovedať
ela22
ela22: šport po cisárskom. To si ma ukludnila, bubik, ja teda este neviem, ako budem rodit, som v tretom mesiaci a opytam sa uz nabuduce mojej lekarky, lebo mam podozrenie, ze mam prilis uzku panvu, čo môže byť dôvod pre cisársky. Neviem si absolutne predstaviť, žeby som nemala cvičiť 1/2 roka, už teraz som mala pocity frustrácie, že som musela vysadiť moje obľúbené športy...
13 júl, 2009 o 09:24 Odpovedať

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.