loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Fórum » Tehotenstvo, deti a rodina » Bolesť po cisarskom reze

Bolesť po cisarskom reze

esma

esma: Dobrý večer, budúci mesiac 23.12. máme plánovaný cisársky rez kvôli veľkosti bábätka. Bola som doteraz pripravená na klasický vaginálny a tak začínam chytať paniku nakoľko všade okolo sa hovorí aké je to zlé a bolestivé. Mala osm v pláne byť so svojim bábätkom už od úplného začiatku a teraz neviem aké to bude. Mamičky je niečo čo musím vedieť a na čo nezabudnúť a ešte prosím Vás čo na bolesť tej reznej rany pomohlo Vám ? Nechcem dávať do seba tabletky alebo niečo podobné lebo nechcem nijak ublížiť bábätku.

28 november, 2018 o 23:04 Odpovedať

Ada4
Ada4: Skús sa popýtať na xantis pumpičku...to nieje nijaká tabletka ani gélik. TO je len také malé zariadenie, ktorého jednu časť ti všijú do rany a druhú pripevnia na bruchu. Do rany ti cez to vlákienko prechádza analgetikum a poranene miesto znecitliví. Bežne to už používajú v ružinove v BA a mamičky sú už prvý deň s bábätkami.

28 november, 2018 o 23:24 Odpovedať
esma
esma: Neublíži to analgetikum môjmu bábu? Nedostane sa do mlieka ?

28 november, 2018 o 23:42 Odpovedať
Bandy
Bandy: @esmaRozhodne nie. Do mlieka sa tá látka nedostane...metabolizuje priamo v tom poranenom mieste

28 november, 2018 o 23:58 Odpovedať
Karlina
Karlina: ako je to s kojením? Možu kojit? Nie je to nebezpečne?
09 december, 2018 o 15:40 Odpovedať
kvetinka16
kvetinka16: fuuuu a akým sposobom to je upevnené? to musí mamička potom ležať, kým má tu pumpičku? kde sa to vyrába? resp. odkiaľ je táto novinka? XANTIS PUMPIČKA sa to teda volá?
16 január, 2019 o 18:45 Odpovedať
etela
etela: ono to mozno znie tazkopadne, ale v skutocnosti je to velmi sikovne, malicke a naozaj aspon do urcitej mieri sprijemnuje liecenie, najlepsie sa poradit s lekarom, ak to vonec je v danom meste dostupne, a do mliecka sa nic nedostane :)
23 január, 2019 o 21:50 Odpovedať
dlhana
dlhana: no aj ked to nie je uplne najdrobnejsie, je k tomu taka kapsicka, tak sa s tym pohybuje podohlne, ako vravi etela, relativne sikovne :)))
29 január, 2019 o 19:03 Odpovedať
Medulienka
Medulienka: originál názov to má podla tej látky, čo vylučuje, ale to ti nepoviem, na toto nemám bunky :)))), ale určite nemusíš ležať, práveže to má mamičkám uľahčiť prvé dni po pôrode, aby nemuseli ležať v bolestiach, je to nejak na čip, takže aj do sprchy môžeš. analgetikum ide cez tenučkú kanilu a máš k tomu tú ladvinku, takže pohybu to vôbec nevadí, myslím, že to prišlo z kanady?
10 február, 2019 o 19:37 Odpovedať

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.