loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Zlepšite sa v tenise!

Zlepšite sa v tenise!

Zlepšite sa v tenise!Tenisové tipy
Zlepšite sa v tenise!

Zlepšite sa v tenise!
Zlepšite sa v tenise!

Ak máte tenisovú raketu niekde na pôjde, leto a mánia okolo turnajov v Paríži a vo Wimbledone vám isto dajú chuť oprášiť ju.

Tenis je technicky náročná hra, a preto, svoje údery trénujte tak, ako to robia profíci.

Správna tenisová raketa

  • Raketa musí presne pasovať do ruky. Ak je príliš veľká alebo malá, môžete si navodiť zranenie. Veľkosť rukoväte sa označuje od L0 do L5. L0 až L2 sú detské rakety, L3 sedí väčšine žien, L4 väčšine mužov a ženám s veľkou rukou a L5 mužom s veľkou rukou. Keď ju chytíte do ruky, medzi prstom a ukazovákom by sa vám mala vytvoriť tak veľká medzera, aby ste do nej mohli vsunúť ukazovák.
  • Odrazová plocha rakety má 613 – 742 cm². Čím väčšia je odrazová plocha, tým silnejší úder máte. Navyše má väčšiu plochu na správne odrazenie lopty a menej sa otáča v ruke.
  • Hmotnosť rakety je 240 – 320 gramov. Ľahšie rakety sú silnejšie a lepšie manipulovateľné, ťažšia raketa dovolí väčšiu kontrolu nad loptičkou.
Správne podávanie
  • Správne držanie rakety zabezpečí presnejšie podanie. Raketu držte ako kladivo, palec má byť medzi ukazovákom a prostredníkom. Predstavte si, že ňou idete pribíjať klince. Keď začnete podávať, zápästie sa prirodzene otočí.
  • Postavte sa na čiaru. Ak ste praváčka, ľavú nohu vysuňte trochu dopredu. Postoj je prirodzený, telo je trochu natočené smerom doprava. V pravej ruke držte raketu, v ľavej loptičku. Ľaváci sa nastavujú presne opačne.
  • Teraz je dôležité načasovanie. Rukou, v ktorej držíte raketu, urobte poloblúk, zospodu, smerom dozadu až nad hlavu. Druhou rukou si presne opačným poloblúkom vyhoďte loptičku.
  • Úder je najsilnejší, ak loptičku udriete raketou v tom najvyššom bode.
  • Ak ste si nesprávne nadhodili loptičku, nechajte ju padnúť. Takto nestratíte podanie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.