loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Zimné behanie

Zimné behanieOblečenie na zimné behanieTipy čo robiť pred a po behaní
Zimné behanie

Zimné behanie
Zimné behanie

Pravidelné zimné behanie si vyžaduje viac pozornosti ako rovnaká činnosť v lete: zlé oblečenie vám ľahko priženie prechladnutie, v horších prípadoch aj zápal pľúc.

Budete potrebovať kvalitné oblečenie, ale tiež postarať sa o seba hneď, ako sa vrátite domov. Behanie v letnom počasí a behanie v lejakoch a v chlade nie je ani ZĎALEKA to isté.

Počasie

  • Aj keď je počasie studené, akonáhle začnete behať, teplota organizmu sa zvýši a ostane vyššia. Preto sa vždy oblečte tak, ako keby bolo vonku o desať stupňov teplejšie. Nevadí, ak vám je na začiatku chladno, behom sa zahrejete.
  • Vietor znemožňuje telu kontrolovať teplotu prostredníctvom potenia, takže ak vonku veľmi fúka, poriadne sa oblečte, beh spomaľte a pokojnejšie dýchajte. Pery si poriadne natrite vazelínou.
  • Ak prší, nezabudnite na nepremokavú bundu a šiltovku, ktorá vám ochráni tvár.
  • Ak je príliš chladno, dýchajte do šálu. Inak sa vám dostáva do tela veľa chladu a telo musí vynakladať na tvorbu tepla príliš veľa energie.
  • Počas slnečných dní nezabudnite na slnečné okuliare a krém na opaľovanie. Slnko je intenzívne aj v zime, navyše, odráža sa od snehu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.