loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Turistika – zdravá závislosť

Turistika – zdravá závislosť

Turistika – zdravá závislosť Čo potrebujete
Turistika – zdravá závislosť

Turistika alebo treking
Turistika alebo treking

Turistika alebo treking – zdravá závislosť Slovensko je na turistiku ako stvorené. Či žijete na východe, západe, juhu a (už ani nehovoriac) na severe, skvelých turistických trás je u nás viac než dosť a každý rok tejto vášni podľahne viac a viac nových nadšencov. Fitnes pozitíva tohto cvičenia sú jednoducho skvelé. Nenamáha kĺby tak ako beh alebo džoging, väčšinou sa mu venujete viac ako len hodinu a ak vás nudí stále to isté cvičenie vo fitku, turistika vám ponúka rozmanitosť trás a terénov. A navyše, po niekoľkých trekoch zistíte, že vaša spodná časť tela je podstatne pevnejšia.
Čo sa týka kalorických hodnôt, ide o skvelý šport. Osoba spáli medzi 350 – 450 kalórií za hodinu, závisiac od rýchlosti a druhu terénu. Nie je to viac ako plávanie alebo tenis, ale nezabúdajte , že turistika  môže byť celodennou aktivitou. Navyše, celodenný pobyt na čerstvom vzduchu je skvelý aj pre vaše pľúca a prečistenie mysle.
Neznamená to však, že pešia turistika sa musí robiť aspoň 5 hodín denne. Dá sa robiť aj v menších množstvách, kratších intervaloch, ale s rovnakým množstvom spálených kalórií – ak sa hýbete do strmín a nevyhľadávate len rovný terén, alebo si dokonca prihodíte do ruksaku nejaké tie kilogramy navyše. Praktizovaná pravidelne aspoň 30 minút denne, vám pešia turistika pomôže udržať si dobrú fyzickú kondíciu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.