loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Tipy, ktoré vám pomôžu schudnúť

Tipy, ktoré vám pomôžu schudnúť

Tipy, ktoré vám pomôžu schudnúťVáš jedálniček
Tipy, ktoré vám pomôžu schudnúť

Chcem schudnúť!
Chcem schudnúť!

Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu schudnúť


Ak sa chcete trvale zbaviť nejakých tých tukových vankúšikov, mali by ste si namiesto radikálnych diét osvojiť niekoľko dobrých stravovacích návykov.

Menej kalórií
Na tuky a cukry nesmiete úplne zanevrieť, pretože ich váš organizmus nevyhnutne potrebuje pre správne fungovanie. Jedzte však viac "dobrých" tukov a cukrov. Z tukov uprednostňujte čisté a za studena lisované oleje. Jednými z najlepších sú pre vás olivový, ľanový a repkový olej. Striedajte ich podľa jedla a spôsobu úpravy. Obmedziť by ste mali hlavne konzumáciu živočíšnych tukov (okrem rybieho, ktorý je veľmi hodnotný) a margarínov.
Z cukrov je pre vás oveľa prospešnejší cukor ovocný, siahnite teda miesto sladkostí po sušenom ovocí.

Cibuľa a cesnak
Výborne pomáhajú odbúravať tuk, preto ich zo svojho jedálnička rozhodne nevyraďujte! Používajte ich v kuchyni na dochutenie, všade kde sa dá.

Soľ nad zlato?
Zabudnite na soľ. Kuchynskú soľ nahraďte morskou, prípadne ju úplne vyraďte zo zoznamu vašich dochucovadiel. To, čo vám pomôže sú bylinky. Prírodné dochucovadlá sú nielenže zdravé, ale pôsobia priaznivo na vaše trávenie. Aby ste sa zbavili vlčieho hladu a aby vám dobre trávilo, obľúbte si napríklad oregano. Táto zázračná bylinka je vhodná do množstva rôznych jedál, dokonca aj na obyčajný chlieb s maslom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.