loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Masáže » Thajská masáž

Thajská masáž

Thajská masážPriebeh a účinky
Thajská masáž

Thajská masáž
Thajská masáž

Thajská masáž

Joga, pri ktorej netreba pohnúť ani prstom.

Princíp:
Thajská masáž je paradoxne pôvodom z Indie a je založená na princípoch učenia ajurvédy a jogy, s vplyvom čínskej medicíny. Je povzbudzujúcejšia než iné formy masáže.
Masér pri nej používa ruky, lakte, kolená a chodidlá na to, aby vás dostal do pozícií podobných joge. Mnohí hovoria o tom, že thajská masáž je vlastne joga bez námahy.
Podobne ako ostatné druhy ázijských masáží, jej podstatou sú energetické body tela, tzv. meridiány. Hovorí, že choroba vzniká nerovnováhou energie v tele. Svalová bolesť (napríklad bolesť chrbta alebo krku), ktorá vzniká v tele, je dôsledkom skracovania svalstva, a preto thajská masáž využíva strečing na to, aby sa svalstvo dostalo do pôvodnej dĺžky. Cvičenie prebieha veľmi pomaly, aby sa predišlo zraneniam.

Pre začiatok:
Načasujte si masáž tak, aby ste neboli tesne po veľkom jedle, ale ani v polovici masáže nepocítili obrovský hlad. Príďte aspoň o 10 minút skôr, aby ste mali čas si vydýchnuť a na masáž sa pripraviť aj psychicky.
Ak sa v ten deň necítite dobre, radšej sa masáži vyhnite.

Komu thajskú masáž neodporúčame:
Vyvarovať by sa jej mali ľudia, ktorí majú rôzne kožné choroby alebo otvorené rany. Tiež nie je pre tých, ktorí sú tesne po operácii, chemoterapii alebo ožarovaní.
Poradiť sa s lekárom, či je pre nich masáž vhodná, by sa mali tí, ktorí trpia srdcovými chorobami alebo majú problémy s krvnými zrazeninami. Rovnako tehotné ženy by mali mať súhlas svojho lekára.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky masáže
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.