loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Tenis - komlexný šport

Tenis - komlexný šport

Tenis - komlexný športPravidlá pri tenise
Tenis - komlexný šport

Tenis
Tenis

Tenis komlexný šport Mená ako Roger Federer, Rafael Nadal alebo Serena Williams pozná snáď každý. Je preto načase zistiť, prečo títo ľudia zasvätili svoj život práve tenisu. Nejde v ňom totiž len o veľké peniaze. Pozitívne stránky tenisu

  • Tenis je celoročným športom. Počas zimných mesiacov je možno hrať ho v krytých telocvičniach, pričom v lete si môžete vyraziť na tenisové kurty. Máte k dispozícii mnoho povrchov, v telocvični je to špeciálny koberec alebo menej populárna drevená podlaha. Na vonkajších kurtoch zasa antuka, trávnatý alebo umelý povrch. V závislosti od povrchu sa mení aj hra, keďže dopad a rýchlosť loptičiek sa líši práve v závislosti od druhu povrchu.
  • Tenis spaľuje 420 – 600 kalórií za hodinu, čo je viac ako aerobik alebo bicyklovanie. Závisí to samozrejme od rýchlosti hry, ale aj od stavby tela. Precvičuje celé telo: nohy, ramená, dokonca aj mozog. Ak si poriadne všimnete vrcholových tenistov, ruka, v ktorej držia raketu, je masívnejšia ako tá druhá. Rekreační tenisti sa však tohto javu vôbec nemusia báť.
  • Tenis posiľňuje svalstvo celého tela, od nôh až po ramená a trup (hrudník, brucho...)
  • Rozvíja telesnú koordináciu. Sme totiž nútení synchronizovať rýchle pohyby vpred, vzad a do strán s pohybmi ramien.
  • Precvičuje okrem tela aj našu koncentráciu a schopnosť taktického myslenia. Pohyby pri tenise sú veľmi krátke a rýchle, medzi nimi sú taktiež krátke prestávky, kým čakáme na loptičku od súpera. Toto napomáha svalom efektívne využívať kyslík. Vďaka rýchlym reakciám sa precvičuje mozog. Ten musí v krátkom časovom intervale správne rozhodnúť o tom, v ktorom momente je najlepšie udrieť loptičku, ale aj kam ju udrieť tak, aby ju súper minul. Taktika je totiž v tenise veľmi dôležitá, je to hra uhlov, geometrie a fyziky.
  • Tenis učí sebakontrole. Je to veľmi súťaživý šport, vďaka ktorému sa človek môže naučiť zvládať emócie a stres aj v každodennom živote.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.