loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Talasoterapia po domácky

Talasoterapia po domácky

Talasoterapia po domácky Tipy na domáce thalasso
Talasoterapia po domácky

Domáce talaso
Domáce talaso

Urobte si doma vlastné talaso

Nepočuli ste ešte o talasoterapii? Francúzsky na ňu nedajú dopustiť a športovci si chvália jej terapeutické účinky. Podstatou talasoterapie je liečba morskou vodou a všetkým, čo v mori žije: morskými riasami, chaluhami, živočíchmi. Za jej objavenie vďačíme francúzskemu cyklistovi Louisonovi Bobetovi, ktorému pomohla pri liečení športových zranení.

Princíp
Chemické zloženie morskej vody a ľudskej krvi je veľmi podobné. Ak teda morskú vodu zohrejeme na teplotu ľudského tela, pokožka jednoducho absorbuje potrebné chemické prvky ako draslík, magnézium alebo vápnik. Navyše, zrýchľuje cirkuláciu krvi, ktorá je spomalená vplyvom stresu, zlej životosprávy a znečisteného ovzdušia.
Terapia je vhodná na procesy chudnutia a redukciu celulitídy, ale rovnako blahodarne pôsobí na problémy s chrbtom alebo kĺbmi.
Najväčší prospech z talasoterapie budete mať v kúpeľoch, keďže riasy a bahno, ktoré sa tam používajú, sú čerstvé a teda kvalitnejšie. Ide však o pomerne finančne náročnú procedúru, v malom si preto môžete urobiť aj doma.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.