loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Tai chi

Tai chiAko na to a aké sú prínosy
Tai chi

Tai chi
Tai chi

Tai chi

Čínske bojové umenie v súčasnosti známe pre svoje fitnes účinky.
Tai chi alebo plným názvom tai chi chuan je čínske bojové umenie, ktoré sa postupom času začalo praktizovať ako druh fitnes kvôli jeho zdravotným účinkom.
Podľa lekárskych štúdií naša fyzická sila dosahuje svoje maximum medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života. Potom pomaly klesá až do päťdesiatky, a odvtedy klesá rapídne. Avšak, v Číne a v Japonsku nie je nič neobvyklé vidieť v parkoch sedemdesiatročných ľudí, ktorí bez problémov dokážu stáť na jednej nohe niekoľko sekúnd. Je to vďaka tai chi.

Princíp:
Tai chi predstavuje kombináciu precíznych pohybov a dýchania, v podstate ide o boj proti neviditeľnému nepriateľovi, v našom prípade stresu, problémom a rýchlosti dnešného života.
Vďaka tai chi sa meridiány nášho tela dostávajú do opätovnej rovnováhy, uvoľňujú sa zablokované body, cez ktoré nemôže energia prechádzať samovoľne.
Súčasťou tai chi je viac ako sto pohybov, ktoré zahŕňajú prenášanie váhy z nohy na nohu, naťahovanie rúk a nôh. Toto podporuje prirodzenú tvorbu lubrikantu v kĺboch, čo spôsobuje ľahšiu ohybnosť.
Pohyby sú kruhové, zladené a cvičia sa v pomalom rytme. Vychádzajú zo stredu tela, centra, v ktorom je zhromaždená naša energia. Tai chi precvičuje všetky kĺby a najväčšie svalové skupiny. Číňania ho cvičia väčšinou ráno, pretože potom ich telo dokáže efektívne pracovať celý deň.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.