loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Strečing je nevyhnutnosť

Strečing je nevyhnutnosť

Strečing je nevyhnutnosťAko cvičiť strečing
Strečing je nevyhnutnosť

Strečing
Strečing

Ak sa nechcete pri cvičení zraniť, strečing by mal byť súčasťou každej vašej športovej aktivity a ešte oveľa viac! Strečing je forma fyzickej aktivity, pri ktorej úmyselne naťahujeme svalstvo na jeho maximum. Týmto sa zlepšuje jeho elasticita a zvyšuje zóna, v ktorej sa sval cíti pohodlne, bezbolestne.  Výsledkom je pocit lepšej kontroly a väčšia flexibilita svalstva. Kto má robiť strečing Ak sa venujete akémukoľvek druhu športu, nikdy by ste strečing nemali vynechať. Veľkou mierou znižuje riziko zranenia pri športe. Šport by ste mali začať práve ním. Najlepšie je venovať sa mu počas prvých 10 minút. Za tento čas si telo zvykne na väčšiu záťaž a lepšie sa s ňou vysporiada.
Strečing však nemusí spĺňať len úlohu rozcvičky. Je skvelou formou cvičenia pre seniorov, ale aj všetkých, ktorí väčšinu dňa strávia za počítačom. Neexistuje nič lepšie na ponaťahovanie strnulých a ubolených svalov. Základom je však cvičiť pravidelne a svaly naťahovať pomaly. Svalstvo si musí zvyknúť na novú polohu, kým bude môcť dosiahnuť tú ďalšiu.
Ako sme už spomenuli, strečing je pre všetky vekové kategórie, avšak intenzita a rozmer, do ktorého dokážeme sval natiahnuť, sa vekom mení. Preto sa starší človek nemôže hýbať tak ako za mlada, a preto je strečing pre neho tak dôležitý. Je jednoduché ho zakomponovať do svojho každodenného života.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
krcmo21 marec, 2012 o 21:57
Pre autora článku: Váš popis dynamického strečingu je nepresný, lebo vôbec nejde o to aby sme dosiahli svalové maximum a už vôbec nie rýchlim švihaním...to čo popisujete v dynamickom strečingu sa nazýva balistická forma strečingu.....
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.