loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Shiatsu masáž

Shiatsu masážPriebeh a účinky masáže
Shiatsu masáž

Akupunktúrne body na tele človeka
Akupunktúrne body na tele človeka

Shiatsu masáž

Japonská masáž založená na akupresúre.

Princíp:
Shiatsu je tradičná japonská metóda známa už aspoň 8 000 rokov. V japončine „shi“ znamená prst, „atsu“ tlak, z čoho vyplýva, že nejde o tradičnú olejovú masáž, ako ju poznáme my, ale masér využíva tlak prstov, palcov, dlaní, lakťov, kolien alebo chodidiel. Teória shiatsu je podobná čínskej akupresúre: vďaka nej sa reguluje tok energie „qi“ v človeku. V tele je niekoľko meridiánov, známych aj ako energetické kanály, v ktorých je nahromadená energia.
Ak sa necítite dobre, je to práve preto, že energetické body v tele sú blokované, energia sa teda nerozkladá pravidelne. Práve masážou sa ich terapeut snaží vrátiť do rovnováhy.

Pred masážou:
Pred masážou nejedzte žiadne ťažké jedlá. V deň masáže sa vyvarujte horúcej vane alebo sprchy. Nemali by ste piť žiaden alkohol, a to ani po masáži.
V prípade, že máte zdravotné problémy, povedzte o tom masérovi. Ak máte napríklad bolesti hlavy, zapamätajte si, kedy ich máte, prípadne čo ste jedli. Masér by mal podľa toho vedieť, čomu sa treba venovať. Rovnako ho upozornite, ak beriete nejaké lieky.

Pre koho je masáž určená:
Masáž sa odporúča pre tých, ktorí majú pocit, že v ich živote je príliš veľa stresu.  Veľmi si ju chvália ženy, ktoré trpia predmenštruačným symptómom a ľudia so slabším imunitným systémom. Je vhodná aj pre tých, ktorí majú problémy s dýchaním, trávením alebo migrénami.

Pre koho sa Shiatsu neodporúča:
Táto masáž nie je pre tých, ktorí majú problémy s krvnými zrazeninami, vnútorným krvácaním alebo nákazlivými chorobami. Tí, ktorí majú problémy s kŕčovými žilami, sú na liekoch alebo nedávno prekonali operáciu, by o tom mali upozorniť maséra.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky masáže
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.