loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Prečo sa mi nedarí chudnúť?

Prečo sa mi nedarí chudnúť?

Prečo sa mi nedarí chudnúť?Čo bráni v chudnutí?
Prečo sa mi nedarí chudnúť?

Prečo sa mi nedarí chudnúť?
Prečo sa mi nedarí chudnúť?

Zmenili ste svoje menu, zmenšili porcie, ale stále sa vám nedarí schudnúť do vysnívanej konfekčnej veľkosti? Alebo si novú hmotnosť udržať? Pýtate sa prečo?

Len zmena toho, čo máte na tanieri, ešte nemusí byť kľúčom k úspechu. Vašu hmotnosť, jej pokles ale aj rast, ovplyvňuje niekoľko faktorov navyše.

Nie je tanier ako tanier.

Teraz neporovnávame tanier hranolčekov a tanier zeleniny, ale dva taniere s brokolicou. Rozdiel je vo veľkosti taniera. Ak dodržiavate akúkoľvek diétu, naučte sa porcie vážiť.

Zabúdate na to, že zdravo chudnúť (a žiť) neznamená len znížiť kalorický príjem, ale tiež cvičiť.

Je síce pravda, že samotná diéta vám môže pomôcť schudnúť, s veľkou pravdepodobnosťou však pôjde len o krátkodobý efekt. Ak si chcete udržať novú postavu, musíte do svojho života zahrnúť aj pravidelné cvičenie – aspoň hodinovú športovú aktivitu dva alebo trikrát týždenne. Nielenže spálite kalórie, ale postavu si aj pekne vytvarujete.

Nemáte dostatok spánku.

Ak spíte menej ako 7 hodín, hormóny leptín (hlási, kedy je telo najedené) a grelín (povzbudzuje chuť do jedla) nie sú v rovnováhe. Prevyšuje práve druhý spomenutý hormón, čo sa odrazí v častých návštevách chladničky. Navyše, ak je telo unavené, nedokáže dobre spracovať uhľohydráty. Radšej si ich ukladá – vo forme tuku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.