loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Pravda o cukre

Pravda o cukreCukor a jeho náhrady
Pravda o cukre

Džús na raňajky neodporúčame
Džús na raňajky neodporúčame

Veľa výrobkov, pri ktorých máme pocit, že sú pre nás zdravé, má v skutočnosti opačný účinok. Ani si to neuvedomíte, ale keď ráno po prebudení siahnete po pohári s pomarančovým džúsom alebo po ovocnom jogurte, dodáte svojmu organizmu cukor, čo môže neskôr spôsobiť nedostatok energie alebo prehnanú konzumáciu jedla v priebehu dňa.

Pamätajte si, že niektoré zdanlivo zdravé potraviny majú veľmi vysoký obsah cukru. Čo teda je zdravé a čo nie, keď je reč o cukre?

Vinety na výrobkoch

Všeobecne platí: Vyhýbať sa výrobkom, ktoré majú na nálepke uvedenú ako prvú zložku cukor. Prvá prísada je vo výrobku najviac zastúpená. A čím skôr sa cukor objaví na zozname prísad, tým menej by danej potraviny malo byť na vašom jedálnom lístku. Pamätajte si – dôležité je jesť skutočné jedlo, a nie lyžičku plnú cukru.

Cukor na raňajky

Často sa stane, že zjeme na raňajky zbytočne veľké množstvo cukru. Preverte si, či vaše raňajkové menu obsahuje len minimum cukru, zato je bohaté na vlákninu a bielkoviny. To vás zasýti na oveľa dlhší čas a ľahko vydržíte až do obeda. Výrobky ako koláčiky, džús a müsli obsahujú veľa cukru. Zdravším variantom sú vajíčka a ovsené vločky.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.