loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Pilates

PilatesPrincíp 10 dôvodov, prečo cvičiť pilates
Pilates

  Pilates Mat Work
Pilates Mat Work

Metóda Pilates je nepochybne jedným z najúčinnejších fitness programov, ktoré sa objavili od začiatku dvatsiateho storočia. Nepotrebujete pri ňom žiadnu činku, tou je vlastne váha vášho tela. Túto cvičebnú metódu vyvinul nemecký ošetrovateľ Joseph Pilates a prvýkrát ju zverejnil v roku 1914. Počas prvej svetovej vojny si Pilates obľúbili vojnoví veteráni, ktorí ho využívali ako súčasť rehabilitácie. Neskôr sa dostal do povedomia v umeleckých kruhoch a jeho nadšencami sa stali tanečníci a vysokovýkonní športovci. Pre koho je pilates určený? Rozhodne pre každého: mladých, starších, športovcov, ľudí, ktorí vykonávajú sedavé zamestnanie. Pomáha spevňovať chrbát a učí nás správnemu držaniu tela. Je vhodný aj pre budúce mamičky, mali by ho však praktizovať len pod vedením kvalifikovaného cvičiteľa. Odporúča sa tiež ako doplnok k rehabilitácii po zraneniach alebo operáciách.
Vďaka pilates sa vám vráti stratená mobilita a je veľmi dobrým prostriedkom, ako sa zbaviť bolestí hlavy, chrbta a krku.
Veľmi dôležitá je pravidelnosť cvičenia. Odporúča sa navštevovať kurzy 2 až 3-krát týždenne, na začiatku určite pod vedením odborníka. Kurzy majú zvyčajne 10 lekcií, už po piatich však zistíte, že vaše svalstvo je pevnejšie, nehrbíte sa a telo je ohybnejšie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.