loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Masáže » Orientálna masáž

Orientálna masáž

Orientálna masážEgyptská masáž
Orientálna masáž

Hammam
Hammam

Orientálne masáže sú jedinečné tým, že masáž nie je iba masážou.

Turecká masáž

Už ste niekedy počuli o hammam? Je to turecký názov pre kúpele. Turecká masáž totiž nie je len o masáži, ale zahŕňa aj kúpeľné procedúry.

O masáži:
Mužom bude stačiť uterák okolo pásu, ženy sa väčšinou obliekajú do plaviek.
Prvých 20 minút strávite v teplej parnej miestnosti, vďaka čomu začnete relaxovať. Ak si želáte, môžete absolvovať ešte jednu teplejšiu parnú miestnosť. V parných miestnostiach sa vám otvoria póry a vy budete pripravená na čistenie pokožky. Masér vám ju očistí pomocou hubky, vďaka ktorej vás zbaví všetkých nečistôt a odumretej pokožky. Nasleduje masáž.
Treba upozorniť, že zďaleka nejde o najjemnejšiu formu masáže. Masér vám do tela masíruje voňavé tekuté mydlá, ktoré obsahujú aromatické oleje. Vďaka mydlu sa ruky ľahko kĺžu, čo má za následok dôkladnejšiu masáž, čo sa týka hĺbky a intenzity. Celý tento proces trvá približne hodinu a pol až dve hodiny. Po ňom nasleduje ďalšia sprcha, tentokrát studená a v chladnejšej miestnosti ešte môžete relaxovať so šálkou mentolového čaju.
Na masáž sa väčšinou používa arganový olej, ktorý má dvakrát viac vitamínu E ako olivový olej a je tiež bohatý na nasýtené kyseliny a polyfenol.

Pozitíva:
Podobne ako pri suchej saune, aj vďaka tureckým kúpeľom sa vám zlepší krvný obeh a prečistí pokožka. Hammam je vhodný aj pre tých, ktorí majú problémy s dýchaním alebo alergiami. Striedanie studeného a teplého prostredia je skvelým prostriedkom na zlepšenie imunitného systému. Vďaka olejom, ktoré sa používajú, pokožka získava vitamíny a ostáva vláčna.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky masáže
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.